türkiye kentsel dönüşüm projeleri 2019

türkiye kentsel dönüşüm projeleri 2019

Türkiye Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Deniz Aksu, Türkiye'de dönüşmesi gereken 6,5 milyonluk stokun bir anda yenilenemeyeceğini söyleyerek, "Birinci odaklanmamız gereken nokta güçlendirilebilecek binalar olmalıdır." şeklinde konuştu.

5 yılda 1.5 milyon konutu dönüştüreceğiz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, "Kararlıyız ve 5 yıllık süreçte yılda 300 bin konut dönüştüreceğiz." şeklinde konuştu.

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesinde Silverline kalitesi!

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini Antalya Kepez’de 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda yükselten Sur Yapı, Silverline Ankastre kalitesini seçti...  

Katar ve Türkiye arasında 'kentsel dönüşüm' anlaşması!

Katar ve Türkiye arasında ‘Şehircilik İş Birliği Anlaşması’ imzalandı. Buna göre iki ülke ortaklaşa kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirilecek.

Türkiye’de kentsel dönüşüm süreci masaya yatırıldı!

Birikimevim’in ana sponsorluğunda düzenlenen sempozyum Türkiye’deki kentsel dönüşüm sürecine ışık tutacak en güncel bilgi ve mevzuatların tartışıldığı “Türkiye Gayrimenkul Sektörü ve Deprem Gerçeği ile Kentsel Dönüşüm Sempozyumu” gündem yaratacak konu başlıkları ele alındı.

Türkiye kentsel dönüşüm ile büyük oranda afetlere hazır olur!

Kentsel dönüşümün önemine vurgu yapan AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, "Türkiye kentsel dönüşümü gerçekleştirebilirse büyük oranda afetlere hazır olur." dedi..

Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi, Türkiye'ye örnek oldu!

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaklaşık 450 Milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçen ve sanayiden konutsal ve ticari alana dönüşüm özelliği ile bir ilk olan Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye’nin örnek projesi olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin emniyet kemeri kentsel dönüşüm!

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, “Türkiye’de yaklaşık 7,5 milyon riskli yapı bulunuyor. Kentsel dönüşüm ülkemiz için emniyet kemeri anlamına geliyor. Kentsel dönüşüm hareketinin hız kazanması için zaman kaybetmeden harekete geçilmeli” dedi.

Mehmet Özhaseki: Türkiye'de kentsel dönüşüm hızlandırılacak!

Türkiye’de halen 3 milyon 100 bin kişiyi ilgilendiren bir alanda kentsel dönüşüm çalışması yapıldığına değinen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bu rakamın çok az olduğunu, en az 30 milyon nüfusun yaşadığı yeri dönüştürme ihtiyacı bulunduğunu ifade etti.

Kentsel dönüşüm Türkiye için bir devrim!

Areon Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Süha Yılmaz kentsel dönüşümün Türkiye için adeta bir devrim niteliğinde olduğunu söyledi. Yılmaz, kentsel dönüşüm sürecinin hızlanması için uzlaşmacı olmaları gerektiğini bildirdi.

Antalya kentsel dönüşüm projesi Türkiye'ye örnek olacak!

Türkiye’nin en büyük ve en sorunsuz kentsel dönüşüm projesi Antalya’da start alıyor. 1.5 milyon metrekare arazide başlatılan dönüşüm çalışmalarında 3 bin 200 hak sahibiyle anlaşma sağlandı.

Türkiye'de kentsel dönüşüm projeleri hız kazandı!

Yeşil Rapido 2. Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı’na katılan Altensis Kurucu Ortağı Emre Ilıcalı, Türkiye'de kentsel dönüşüm projelerinin hız kazandığını belirtti.

Türkiye'de kentsel dönüşüm söylemleri el üstünde tutuluyor!

Bursa Gazetesi köşe yazarı olan Makbule Karabulut bugünkü yazısında kentsel dönüşüm ve Türkiye'deki sürecini anlattı. Karabulut, Türkiye'de kentsel dönüşüm söylemleri el üstünde tutulduğunu belirtti.

İKÇÜ'de Türkiye'deki kentsel dönüşüm ve deprem hakkında bilgi verildi!

İKÇÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Salih Yılmaz, Türkiye'deki kentsel dönüşüm çalışmaları ve depreme karşı binaları güçlendirme çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kentsel dönüşüm Türkiye'yi dönüştürecek!

Ticaret Odası'nın düzenlediği; 'Kentsel Dönüşüm Uzmanlığı' eğitim programında Kentsel Dönüşümün, Türkiye'yi dönüştürecek 'büyük bir fikir' ve 'İkinci kurtuluş savaşı' olduğu vurgulandı.

türkiye kentsel dönüşüm projeleri 2019

türkiye kentsel dönüşüm projeleri 2019 türkiye kentsel dönüşüm projeleri 2019

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) mart ayı meclis toplantısı, "Sanayinin Sürdürülebilir Büyümesinde İnşaat Sektörünün Rolü ve Gelecek Vizyonu" ana gündemiyle yapıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, toplantıda konuşan Aksu, bankanın kuruluş sürecinden bahsederek, faaliyete geçtiklerini, her konuda yetkin bir şekilde faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti.

İnşaat sektörünün endüstriyel üretimle ciddi etkileşim içerisinde olduğunu söyleyen Aksu, talep devam ettiği sürece burada güçlü etkileşimin devam edeceğini belirtti.

Aksu, konut sektöründe talebin her zaman sürdüğünü dile getirerek Türkiye'de 18 milyon öğrenci bulunduğunu, yıllık 650 bin evlilik yapıldığını, 5 yılda yalnız yaşayanların sanayisinin 2 kat artmasının beklendiğini söyledi.

Kentsel dönüşümün çok iyi takip edilmesi gerektiğini dile getiren Aksu, burada maliyetlerin düşürülmesinin önemine de değindi.

Aksu, bazı OSB'lerin şehrin içinde kaldığını, bunlardan bir tanesinin de Bursa OSB olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:

"Bu OSB'ler...