türkiye kripto para

türkiye kripto para

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen kripto paralarla ilgili tartışmalar bitmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kripto paralarla ilgili olarak ‘Onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var’ sözleri yeni bir tartışma başlattı. Peki Türkiye, kripto paraya kapılarını kapattı mı?

Dijital TL ile neler değişecek?

Dünya Gazetesi köşe yazarı Ussal Şahbaz bugünkü köşesinde Dijital TL'yi kaleme aldı. İşte Ussal Şahbaz'ın 'Dijital TL ile ilgili 4 siyasi soru' başlıklı yazısı...

Merkez Bankası dijital Türk Lirası için düğmeye bastı!

Merkez Bankası; ASELSAN, HAVELSAN ve TÜBİTAK ile ikili mutabakat zabıtlarına imza atıldığını ve Dijital TL için işbirliği platformunun hazırlandığını duyurdu. 

Türkiye, kripto paraya kapılarını kapattı mı?

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen kripto paralarla ilgili tartışmalar bitmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kripto paralarla ilgili olarak ‘Onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var’ sözleri yeni bir tartışma başlattı. Peki Türkiye, kripto paraya kapılarını kapattı mı?

Çin Merkez Bankası'ndan kripto para açıklaması!

Çin, kripto para piyasasındaki baskılarını sürdürüyor. Son olarak Çin Merkez Bankası(PBoC) Finanasal Tüketici Hakları Kouma Bürosu Direktör Yardımcısı Yin Youping kripto para yatırımcılarını uyardı.

Kripto para dolandırıcılıkları önlenebilir mi?

Bilgisayar korsanları düzenli şekilde yüzlerce milyon dolara denk gelen tutarlarda Bitcoin ve benzeri kripto para birimini çalıyor. 2014 yılından bu güne bu tür platformlara gerçekleştirilen onlarca saldırı sonucunda en az 1,6 milyar sterlinlik kripto paranın çalındığı öngörülüyor.

Kripto para şikayetleri yüzde 1278 arttı!

Çözüm platformu Şikayetvar, 2021'in ilk yarısı için şikayet verilerini paylaştı. 2021’e damgasını vuran kripto paralarla ilgili şikayetler de Şikayetvar verilerinde yer aldı. 2021’in ilk 6 ayında kripto para şikayetlerinin yüzde 1278 yükseldiği görüldü.

Kripto para piyasasının toplam değeri 2 trilyon doları aştı!

Kripto para piyasanın toplam değeri, Bitcoin ve diğer sanal paralarla beraber Mayıs'tan bu güne ilk kez 2 trilyon dolar düzeyini geçti. Bütün kripto para birimlerinin toplam değeri cumartesi günü 2.02 trilyon dolara çıkarak dünya ekonomisindeki yerinin kalıcı olduğu sinyalini verdi.

Türkiye'deki kripto para platformu ile ilgili dolandırıcılık iddiası!

Kripto para borsasının Türkiye'deki kullanıcılara hizmet veren platformuna yatırdığı 234 bin TL'nin buhar olduğunu söyleyen bir yatırımcı suç duyurusunda bulundu.

IMF Türkiye büyüme tahminini açıkladı!

Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisi için 2021 yılının büyüme beklentisini yüzde 5.8'e düşürdü.

JP Morgan, ABD'de kripto para fonlarını bireysel müşterilere açan ilk banka oldu!

ABD'nin en büyük bankaları arasında yer alan JP Morgan, varlık yönetimi kısmındaki tüm müşterileri için kripto para birimi fonlarına erişim sağlayacağını resmen açıkladı.

Kripto para ticareti yapan her 10 kişiden 4'ü kadın!

Kripto para kullanımı üzerine yapılan kapsamlı bir araştırma, Türkiye'de kripto paralara olan ilginin ne kadar arttığını ortaya koydu.

Kripto para piyasalarında hareketlenme ne zaman başlayacak?

Zengin olmak için kripto paralara yatırımda bulunanlar, son 2.5 aydır karalar bağladı. Oysa kripto paralar 2021'e iyi başlamıştı. Peki kripto para piyasalarında ne olacak?

Kripto para piyasalarında neler oluyor?

Şant Manukyan, Fortune Türkiye Dergisi köşesinde kripto paraları kaleme aldı. İşte Şant Manukyan'ın 'Kripto varlıkların başı belada' başlıklı yazısı...

Kripto para borsası Huobi'den kripto para türevlerinde işlem yapma yasağı!

Kripto para borsası Huobi tarafından, Çinli yatırımcılara kripto para türevlerinde işlemler gerçekleştirilmesine yasak getirdi.

JP Morgan Türkiye'nin büyüme tahminini yukarı yönlü revize etti!

Uluslararası yatırım kuruluşu JP Morgan, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası kararlarını değerlendirdi. Değerlendirmiş olduğu raporda Türkiye'nin 2021 yılı GSYH büyüme tahminini yükseltti.

türkiye kripto para Haberi

türkiye kripto para

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mersin ziyareti dahilinde 17 Eylül 2021 tarihinde Türkiye’nin farklı bölgelerinden gençlerle buluştu.

Sputniknews'ten Turan Salcı'nın haberine göre, ziyaretler esnasında bir genç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Benim sorum, kripto parayla alakalı. Geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası, Dijital Türk Lirası platformu kurdu. Bu kararla acaba Türkiye kripto paraya mı açılmayı planlıyor? Biz açıkçası, gençler olarak ailelerimize bu konuda cevap veremiyoruz. Sizin bu konudaki fikirlerinizi merak ediyoruz” şeklinde bir soru sordu.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da “Bir defa bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz. Vermeyeceğiz de. Biz şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam...