Forbes’dan Türkiye'ye Bitcoin tavsiyesi!

Forbes’dan Türkiye'ye Bitcoin tavsiyesi!


Amerikan iş dünyasının tanınmış yayınlarından olan Forbes'ta yayımlanan bir makalede, Türkiye'nin, her geçen gün değer kaybı yaşayan TL'yi düze çıkarabilmek için Bitcoin kullanması gerektiğine dikkat çekildi.


ABD merkezli U.S. Global Investors yatırım şirketinde CEO olarak görevde bulunan Frank Holmes, Forbes dergisi için yazdığı bir makalede, Türk ekonomisinin kurtuluşu için alışılmadık bir reçete önerisinde bulundu. Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Frank Holmes, devletlerin kontrolündeki yerel para birimlerinin artık sona yaklaştığını ileri sürerek Türkiye’nin ekonomik buhrandan çıkışının Bitcoin’de olduğunu belirtti.

Forbes’dan Türkiye

NEDEN YASAKLIYORLAR?

Bitcoin’in hiçbir devlet tarafından üretilmediğine ve herhangi bir devletin kontrolünde olmadığına, tamamen bağımsız olduğuna dikkat çeken Holmes, geleneksel para birimlerinin uluslararası transferinde problemler yaşanabildiğine, fakat Bitcoin’de bu türden sorunların yaşanmadığına vurgu yaptı. 

Forbes’dan Türkiye

Diğer taraftan, hiçbir devlet görevlisinin Bitcoin üzerinde kontrol sağlayamayacağının da altını çizen Holmes, “Çin ve Türkiye gibi ülkelerin neden Bitcoin’i yasaklamaya çalıştığı artık daha mantıklı geliyor” şeklinde konuştu. 

Kripto paralarda yükseliş başladı!

Kripto paralardaki değer kaybı artacak mı?

Kripto para seçerken nelere dikkat edilmeli?