türkiye marina yatırımları

türkiye marina yatırımları

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın, Türkiye'nin halen 7 milyar dolar civarında olan marinacılık gelirini 2023 yılında 10 milyar dolara çıkarma hedefiyle yeni yatırımları başlatması sektördeki büyümeye hız kazandırdı...

Akdeniz'de yatları çekebilmek amacıyla yeni marina yatırımları yapılacak!

Türk yatçıların da sayısının hızla artması nedeniyle marinaların talebe yanıt vermekte zorlandığı bildiriliyor...

PROKULE Türkiye'nin gayrimenkul sektöründeki yatırımları hız kesmiyor!

PROKULE Türkiye Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Kurucu Ortağı Gökhan Gürlek, PROKULE Türkiye Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık firmasının bugünkü ulaştığı noktayı, yaptıkları yatırımları ve gelecek hedeflerini anlattı.

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü Beyşehir’e plaj ve marina yapılacak!

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölleri arasında yer alan Beyşehir Gölü kenarındaki 188 hektarlık alanda plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler inşa edilecek.

Yabancılar, Türkiye’de ‘öğrenci evine’ çıkacak!

Erkanlı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Erkanlı, 2021 yılına kadar tüm dünya genelinde öğrenci nüfusunda yaşanacak artışın Türkiye’deki yatırımları doğrudan etkileyeceğine vurgu yaptı...

Katar'ın Türkiye'deki yatırımları 20 milyar doları buldu!

Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer yaptığı açıklamada yabancı yatırım hacmi bakımından Katar'ın Türkiye'de tarım, turizm, bankacılık ve emlak alanlarındaki yatırımlarının 20 milyar doları bulduğunu söyledi.

Azerbaycan'ın Türkiye'ye yatırımları 20 milyar dolara çıkacak!

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Azerbaycanlı iş adamlarının Türkiye'de yatırım yaptığını, yatırım tutarının 20 milyar dolara çıkacağını açıkladı.

EBRD'nin Türkiye'deki yatırımları 1.5 milyar Euro'yu aşacak!

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı, Türkiye’ye yatırımlarının bu yıl 1.5 milyar Euro'yu aşacağını belirtti...

Katar'ın Türkiye'deki yatırımları artış trendine girdi!

Expo Turkey by Qatar'da Türkiye-Katar Sektör Liderleri Zirvesi düzenlendi. Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Towar: "Katar'ın, 20 milyar dolar olan Türkiye'deki yatırımları artış trendine giriyor" dedi.

Türkiye'nin kredi notları yatırımları durduramadı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir programda Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'ye verdiği notlara değinerek notların yatırımları etkilemediğini belirtti.

Suriyelilerin Türkiye'deki yatırımları artıyor!

Çağrı Bulut: "Suriyelilerin kurduğu şirket sayısı, Türkiye’de faaliyette bulunan yabancı sermayeli firmalar toplamının yüzde 10’una kadar yükseldi" dedi.

Yabancı yatırımcı Türkiye'ye güvenini hiç kaybetmedi!

Unit Grubu’nun sahibi ve eski Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, darbe girişimine karşın Türkiye'deki yatırımları değerlendirdi.

Emlak Konut'tan 'işçi çıkarmayın' talimatı!

Darbe girişiminin ardından iş dünyası ve finansal piyasalar normal seyrine devam ederken, ekonominin lokomotif sektörlerinden inşaatta da vinçler durmadı. Son dönemde Türkiye’de yatırımları artan yabancılara da ‘Tereddüt etmeyin’ mesajı verildi.

Kertenin Türkiye'de 3 otel açacak!

İrlandalı yatırım fonu Kertenin hissedar olduğu Cloud 7 Ataköy Marina Otel, Bakırköy'de faaliyete geçti. Cloud 7 Ataköy Marina Otel CEO'su Marloes Knippenberg, Türkiye'de 3 ya da 4 otel daha açmayı planladıklarını kaydetti.

İstanbul, kamu yatırımları bakımından ilk sırada yer alıyor!

Türkiye ekonomisinin en önemli merkezi olan İstanbul, nüfus yoğunluğu ve ekonomik rakamların dışında kamu yatırımları bakımından da birinci sırada yer alıyor.

türkiye marina yatırımları

türkiye marina yatırımları türkiye marina yatırımları
Turizm sektöründe 1980 sonrasında sürekli büyüyen Türkiye, marinacılıkta Akdeniz çanağındaki rakiplerinin çok gerisinde kalıyor. Akdeniz'de aslan payını Fransa, İtalya ve İspanya'nın aldığı marinacılıkta, Türkiye sahip olduğu 54 marina ve çekekin 21 bin 617 bağlama kapasitesiyle pazardan yüzde 3,5-4 oranında pay alıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın, Türkiye'nin halen 7 milyar dolar civarında olan marinacılık gelirini 2023 yılında 10 milyar dolara çıkarma hedefiyle yeni yatırımları başlatması sektördeki büyümeyi hızlandırdı.

Marinalardaki dolu kapasite özel sektörün bu alana yatırım iştahını da kabarttı. Türkiye'deki yatırımlarıyla sektörde ilk sırada yer alan Koç ve Doğuş Holding, yurt dışına da açılarak Hırvatistan ve Yunanistan'da marinalar satın aldı. Deniz Turizmi Birliği Genel Sekreteri Yusuf Akgül, son birkaç yılda önemi anlaşılan marinacılığın gözde yatırım alanlarından biri haline geldiğini söyledi.

Türkiye kıyılarında...