04 / 07 / 2022

türkiyede Güneşten elektrik üretimi

türkiyede Güneşten elektrik üretimi

Lisanssız elektrik üretiminde uzayan izin süreçleri güneş enerjisinde bireysel başvuruların düşük seviyede kalmasına yol açıyor.Güneşten su ısıtmada dünya ikincisi olabiliyorsak, aynı güneşten elektrik üretiminde neden sonuncuyuz?

Hurda fiyatları sert düştü! Hurda fiyatları ne kadar? İşte güncel hurda fiyatları 16 Haziran 2022...

Doların 17,37 lira seviyesine ulaşması ile iç piyasalarda inşaat demiri üzerideki baskı devam ediyor. Demir fiyatlarına bugün indirim gelirken beraberinde hurda fiyatları da sert düştü. Peki güncel hurda fiyatları ne kadar? 16 Haziran 2022 hurda fiyat listesi...

Güneş kreminin etiket fiyatı 400 lirayı buldu! Marketler çalınmasın diye tedbir aldı

Yazın tatilcilerin güneşlenirken güneşten korunmak için çokça kullandığı güneş kremi bu sene cüzdanları yakacak. Geçen sene 80 ile 150 lira arasında satılan ürünlerin fiyatı bu sene 400 lirayı buldu. Marketler ürünlerin çalınmasını engellemek için tedbir aldı.

Apartman, site, villa çatılarında güneş doğacak! EPDK açıkladı!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), güneşten elektrik üretimi kapasite sınırını 10 kW’den 25 kW’ye çıkardı. Apartman, site, villa gibi alanlarda vergi, gümrük ve 4. bölge teşviğiyle üretimin yaygınlaştırılmasının önü açıldı.

Burcu Güneş üvey annesine tapu iptal davası açtı! 

Şarkıcı Burcu Güneş üvey annesi Nuray Güneş’e Antalya’daki evi üzerine geçirdiği iddiasıyla tapu iptal davası açtı. 

İsmail Güneş'ten Uşak Sivaslı'daki arsa tahsisi iddialarına yanıt!

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Mecliste gerçekleştirdiği basın toplantısında, Sivaslı ilçesindeki hastanenin temel atma törenine CHP'li yetkililerin çağrılmadığı iddialarını ve devlet hastanesine ait arsanın İl Sağlık Müdürlüğü'ne tahsis edildiği iddialarını yanıtladı.

Çubukbeli Tüneli'nin ne zaman tamamlanacağı meclis gündeminde!

Antalya-Burdur karayolu üzerine yapılması planlanan Çubukbeli Tüneli'nin ne zaman tamamlanacağı meclis gündemine taşındı. CHP'li Arı, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Bursa'da binalar arasında sıkışan Aşık Yunus türbesi gün yüzüne çıkarılacak!

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde binalar arasında kalan sıkışıp kalan Aşık Yunus türbesi yapılan kamulaştırmalarla gün yüzüne çıkarılacak.

Keleş Konfeksiyon Elektrik İnşaat Taahhüt ve Gıda Ticaret İhracat İthalat Limited Şirketi kuruldu!

Keleş Konfeksiyon Elektrik İnşaat Taahhüt ve Gıda Ticaret İhracat İthalat Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 500 bin TL sermaye bedeli ile Ferhat Keleş tarafından kuruldu.

Güneşin Metal Yapı İzolasyon Makina Peyzaj Elektrik Tekstil Kimya Tem. Orman Ürünleri Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Güneşin Metal Yapı İzolasyon Makina Peyzaj Elektrik Tekstil Kimya Tem. Orman Ürünleri Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik'te 100 bin TL sermaye bedeli ile Muharrem Kalkat tarafından kuruldu...  

Majoris Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Yatırım Ve Hizm.Anonim Şirketi kuruldu!

Majoris Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Yatırım Ve Hizm.Anonim Şirketi bugün Bahçeliveler'de 1 milyon TL sermaye bedeli Recep Gülenç tarafından kuruldu. 

Balance Güneşli'de yatırım fırsatları devam ediyor!

Balance Güneşli, prestijli bir projede ofis yatırımı yapmak isteyen kurumsal firmalara ve serbest meslek sahiplerine kapılarını açtı. Balance Güneşli'de yatırım fırsatları devam ediyor..

Balance Güneşli: Burada her şey dengede!

Balance Güneşli projesi prestijli bir ofis yatırımı yapmak isteyen firmalara ve serbest meslek sahiplerine kapılarını açtı. Balance Güneşli'yi Şölen Çikolata, Mars Logistics, HSBC Bank gibi uluslararası markalar tercih etti.

Türkiye'nin geleceği güneş enerjisine yatırım atağı!

Marsan Marmara Holding’in 35 yıllık deneyimi ile enerji sektörüne hızlı ve güçlü bir giriş yapan SUOZ Enerji Grup, gelecek projeksiyonlarını Türkiye’de sürdürülebilir kalkınmada çok ciddi bir değer yaratmaya hazırlanan ‘güneş enerjisi’ne yönlendiriyor.

türkiyede Güneşten elektrik üretimi Haberi

türkiyede Güneşten elektrik üretimi

Lisanssız elektrik üretiminde uzayan izin süreçleri güneş enerjisinde bireysel başvuruların düşük seviyede kalmasına yol açıyor.


Uzmanlar soruyor: “Güneşten su ısıtmada dünya ikincisi olabiliyorsak, aynı güneşten elektrik üretiminde neden sonuncuyuz.”


AĞUSTOS 2014 itibariyle lisanssız elektrik üretim başvuru sayısı 3 bin 715 adede yükseldi. Ancak yaklaşık 6-9 ay süren başvurular var. Bu nedenle özellikle çatısına güneş paneli kurarak, elektrik üretmek isteyen bireysel tüketicilerin ilgisi hala beklenen seviyeye ulaşmış değil. Lisanssız Elektrik Üretimi Derneği (Lİ-DER) Başkanı Yalçın Kıroğlu, 50 bin TL’ye ulaşan harç masrafları ve 6 ayı bulabilen izin süreçlerinin yatırımcıya büyük bir külfet oluşturduğunu vurgulayarak, bunun yerine bu projeler için sadece belediyeye bilgi verilmesinin yeterli görülmesi gerektiğini söylüyor.ISINIP ÜRETMİYORUZ


Enerji Gazetecileri ve Medya Derneği (EGAD) ile bir araya gelen Lİ-DER Başkanı Kıroğlu ve beraberindeki...