Türkiyede Konut Sorunu ve Konut Politikaları

Türkiyede Konut Sorunu ve Konut Politikaları

Gazi Üniversitesinde, "Türkiye'de Konut Sorunu ve Konut Politikaları" isimli panelde konuşan Emir Osmanoğlu, konut meselesinin Türkiye'nin ekonomik ve sosyal olarak en önemli sorunları arasında bulunduğunu söyledi.

Faizler düştüğünde konut ve araziye yönelimler artıyor mu?

Reel faiz düştüğünde, konut ve araziye yönelimler artıyor mu? Habertürk Gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Yıldırım anlattı...

Kuveyt Türk konut finansmanında indirime gitti!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) sürecinde ülke ekonomisine katkı sunmak için finansman oranlarında indirime giden Kuveyt Türk, konut finansmanında yüzde 0,76'dan başlayan finansman desteği sağlıyor.

ING Türkiye, konut kredi faizini yüzde 0.94’e indirdi!

ING Türkiye, konut kredisi faizlerini 120 aya kadar olan tüm vadelerde yüzde 0.94’e indirdi…

Türk konut sektörüne Çinli ilgisi!

Bankaların konut kredisi faiz oranlarını 0.99’a indirmesi konut sektöründeki satışları da artırdı. Coldwell Banker ACCE Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dilber, Uzakdoğulu yatırımcı için Türk konut sektörünün cazip olduğunu söyledi.

ING Türkiye konut kredi faiz oranını 0.98'e düşürdü!

ING Türkiye, konut kredisinde faiz oranında indirime gitti. Banka faiz oranını yüzde 0.98’e düşürerek, sektördeki en avantajlı faiz oranını sunmaya başladı...

ING Türkiye konut kredisinde faizi 1,09’a indirdi!

ING Türkiye, konut kredisine ilişkin yeni kampanya başlattı. Banka yeni kampanya ile birlikte 3 aydan 120 aya kadar tüm vadelerde konut kredisi faiz oranını yüzde 1,09’a indirdi...

Kuveyt Türk konut finansmanı oranlarında indirim!

Kuveyt Türk konut finansmanı kar payı oranlarında indirim uyguladı. Banka özel bankalar arasındaki en düşük faiz oranını kullandırmaya başladı...

Kuveyt Türk konut finansmanında kar oranını düşürdü!

Kuveyt Türk, konut finansmanında kar oranını yüzde 1,14'e, araç finansmanında ise yüzde 1,24'e indirdi...

Kuveyt Türk konut finansmanında kar oranını 1,47’ye düşürdü!

Kuveyt Türk, konut ve araç finansmanlarında kâr oranını düşürdü. Kuveyt Türk, tüm vade seçeneklerinde yeni kâr oranlarını konutta 1,47, araçta ise 1,65 olarak açıkladı...

Kuveyt Türk konut finansmanı oranları!

Kuveyt Türk Bankası taşıt ve konut finansmanları kapsamında düşük kar payı oranları ve uygun vade seçenekleri ile finansman ürünleri kullandırıyor.

Kuveyt Türk konut finansmanı hesaplama!

Kuveyt Türk Bankası konut finansmanı kapsamında yüzde 1.54’ten başlayan kar payı oranları sunuyor. Kuveyt Türk konut finansmanı hesaplama ne kadar oluyor?

Türkiye konut edinme bakımından dünyanın en cazip ülkeleri arasında!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye konut edinme bakımından dünyanın en cazip ülkeleri arasına girmiştir. Hükümetlerimiz döneminde yabancılara satılan gayrimenkullerin tutarı, net 35 milyar dolara yakındır" dedi..

Türkiye konut sektörü değer değişimi raporu hazır!

Türkiye konut sektörü değer değişimi raporu 2017 4. çeyrek hazırlandı. Raporda konut satışları, konut fiyat endeksi , değer değişim analizleri yer alıyor..

Türkiyede Konut Sorunu ve Konut Politikaları Haberi

Türkiyede Konut Sorunu ve Konut Politikaları

Kent Araştırmaları Enstitüsü Genel Direktörü Emir Osmanoğlu, Türkiye'de mevcut konut stoku sayısı ve kalitesi üzerindeki verilerin yeterli olmadığını belirterek, "Bu nedenle, konut politikaları oluşturulmadan önce, Türkiye'de gerçekte konut ihtiyacının ne kadar olduğu ve bu ihtiyacın kimler tarafından duyulduğu net ve ayrıntılı bir biçimde ortaya konmalıdır" dedi.


Gazi Üniversitesinde, Kent Araştırmaları Enstitüsünün İdealKent dergisi ile düzenlediği "Türkiye'de Konut Sorunu ve Konut Politikaları" isimli panelde konuşan Osmanoğlu, konut meselesinin Türkiye'nin ekonomik ve sosyal olarak en önemli sorunları arasında bulunduğunu söyledi.


Acil önlem çağrısında bulunan Osmanoğlu, Türkiye'de son 10 yıldır yapılan ciddi sosyal konut projelerine rağmen hala konuta erişimde orta düzeyde bir adaletsizliğin yaşandığını dile getirdi.


Osmanoğlu, konut bunalımı yaşanmaması için çeşitli finansman araçlarının geliştirilmesi gerektiğine işaret ederek, "Hazırlanan raporda, Türkiye şartlarında konut sorunuyla ilgili...