06 / 07 / 2022

ülkeler

ülkeler

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, günlük hayatı da olumsuz etkilemeye devam ediyor. Son olarak Hindistan, ülkedeki buğday ihracatını yasakladı.

Türkiye konutun en fazla değerlendiği ülkeler sıralamasında lider oldu!

Türkiye, dünya genelinde konutun en çok değerlendiği ülkeler sıralamasında ilk sıraya yerleşti. Peki listede hangi ülkeler var? İşte o liste...

Avrupa'da en çok sıfır araç satılan ülkeler belli oldu! Türkiye'nin geldiği sıra kahretti

Türkiye'de son dönemde orta segment sedan otomobil fiyatlarının 500 bin liraya dayanması ülkenin Avrupa'daki sıralamasını listenin sonuna itti. Avrupa'da en çok sıfır araç satılan ülkeler belli oldu. İşte Türkiye'nin yeri...

Kripto paralar devrim yaşatacak: Tüm ülkeler dijital paraya geçecek!

Kripto para dünyası yalnızca Bitcoin'den ibaret değil… Kim ne derse desin karşı durulamaz bir dalga şeklinde herkesin hayatının içerisine girecek. Çok yakında bütün ülkeler dijital parayı kullanmaya geçecek.

En yüksek altın rezervine sahip ülkeler!

Dünya Altın Konseyi, ülkelerin altın rezervlerini açıkladı. Türkiye, Nisan ayında en yüksek altın rezervine sahip ülkeler arasındaki yerini korudu.

OPEC ve OPEC dışı ülkeler petrol üretimini azaltma kararı aldı!

OPEC ve OPEC dışı bazı üretici ülkeler, günlük petrol üretimlerini toplam 10 milyon varil azaltma kararı aldı.

Kanal İstanbul’a karşı ülkeler yeni kanallar inşa ediyor!

Kanal İstanbul’a karşı ülkeler yeni kanallar inşa ediyor...Kanal İstanbul projesinin emsalleri dünyanın birçok ülkesinde ya kullanımda ya da inşa aşamasında...

Türkiye'den en çok konut alan ülkeler hangileri?

Türkiye'den yabancıların konut alma sayıları geçtiğimiz döneme göre büyük bir yükseliş kaydetti. Türkiye'den en çok konut alan ülkeler hangileri? Hangi ülkenin vatandaşları Türkiye'den konut almayı tercih ediyor? 

Yatırım yapana vatandaşlık veren ülkeler!

Dünyanın birçok ülkesi belirli bir miktarda yapılan yatırımla vatandaşlık hakkına sahip olma imkanı sunuyor. İşte yatırım karşılığı vatandaşlık veren o ülkeler...

Ev alana vatandaşlık veren ülkeler!

ABD, İspanya veya Yunanistan... Hepsinin ortak özelliği bir daire aldığınız zaman oturum ve vatandaşlık veriyor olması. İşte konut yatırımı yapana vatandaşlık veren ülkeler...

Mehmet Şimşek: FED'in faiz artışı gelişen ülkeler için olumsuz!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD Merkez Bankasının (FED) faiz artırımı beklentisine ilişkin açıklamada bulundu. Şimşek; " Faiz artışı hızlanarak devam ederse,Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler için tabii ki olumsuz olur." diye konuştu.

Türkiye'deki tapu kayıtlarıyla ülkeler arasındaki sınır sorunu çözülüyor!

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü arşivlerinde saklanan ve Türklerin 26 ülkede bulunduğunun kanıtı olan yüzlerce yıllık tapu kayıtları, ülkeler arasındaki sınır anlaşmazlıklarının çözümüne de ışık tutuyor.

Türkiye mobilya ihracatı yapan ülkeler arasında 12. sıraya yükseldi!

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından açıklanan 2015 yılının ilk yarı ihracat rakamlarına göre dünyada mobilya ihracatı yapan ülkeler sıralamasında Türkiye, 15. sıradan 12. sıraya yükseldi.

En fazla turist gönderen ülkeler arasında İngiltere 3'ncü sırada!

Türkiye'ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler sıralamasında Almanya yüzde 16.39 ile birinci, Rusya Federasyonu yüzde 13.17 ile ikinci, İngiltere yüzde 8.17 ile üçüncü sırada yer aldı.

ülkeler Haberi

ülkeler

Rusya ve Ukrayna savaşı, ekonomilere büyük tahribat verdi. Ayrıca dünya genelinde bir krize de neden oldu. Hindistan, gıda güvenliği açısından tehdit olarak gördüğü buğday ihracatını yasakladı.

FİYATI YÜZDE 40 ARTTI

İhracat yasağı ile yıl başından bu yana küresel piyasalarda en az yüzde 40 artan buğday fiyatının, ülke içinde kontrol altına alınması amaçlanıyor.

SAVAŞ OLUMSUZ ETKİLİYOR

Dünya buğday ihracatında önemli bir role sahip Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim, buğday arzının olumsuz etkilenmesine, fiyatlardaki yukarı yönlü baskının sürmesine ve Ukrayna'dan buğday ihracatının durma noktasına gelmesine sebep...