Üsküdar Belediye Meclisi dönüşüm

Üsküdar Belediye Meclisi dönüşüm

İstanbul’un gelişimine katkı sağlayacak olan Üsküdar’da Kentsel Dönüşüm başlıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, pazartesi günü Belediye Meclisi’nde yapılan grup toplantısında Kentsel Dönüşüm’e ait önemli bilgiler paylaştı.

Üsküdar'da kat karşılığı gayrimenkul satışı!

İstanbul İli Üsküdar Belediye Başkanlığı, Üsküdar Çengelköy Mahallesi'nde kat karşılığı taşınmaz satış işi ihale ediyor. İhale 9 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Üsküdar Erguvan Evleri dönüşüm projesi ay sonunda teslim!

İstanbul Üsküdar'da hayata geçirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Erguvan Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi'nin tamamlandığını dile getirerek evlerin Haziran sonunda teslim edilecek. 

Üsküdar Küçüksu Çocuk Köyü inşası bu yaz başlıyor!

Üsküdar Belediyesi tarafından inşa edilecek olan Küçüksu Çocuk Köyü, inşaatı bu yaz başlıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, köyün Üsküdar'da eşi benzeri olmayacağını dile getirdi. 

Üsküdar Belediyesi'nden 13.2 milyon TL'ye satılık arsa!

İstanbul İli Üsküdar Belediye Başkanlığı, Kadıköy Suadiye'de bulunan ticaret ve konut alanı vasıflı arsayı satışa çıkardı. Arsanın satış bedeli 13 milyon 293 bin TL olarak belirlendi.

Üsküdar Belediyesi'nden 17.4 milyon TL'ye satılık 3 gayrimenkul!

İstanbul İli Üsküdar Belediye Başkanlığı, Tuzla, Çekmeköy ve Kadıköy'deki 3 gayrimenkulü satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkullerin satış bedeli 17 milyon 486 bin 516 TL olarak belirlendi. 

Üsküdar ve Şile'de 35 milyon TL'ye satılık 4 gayrimenkul!

Üsküdar Belediye Başkanlığı, Şile ve Üsküdar'da yer alan 4 adet gayrimenkulü 34 milyon 993 bin 557 TL bedelle satışa çıkardı.

Üsküdar Belediyesi'nden 12.5 milyon TL'ye satılık 3 arsa!

İstanbul İli Üsküdar Belediye Başkanlığı, Çekmeköy Ömerli'de bulunan 3 arsayı satıyor. Gayrimenkullerin satış bedeli 12 milyon 563 bin 570 TL olarak belirlendi.

Üsküdar Belediye Başkanlığı'ndan 148 milyon TL'ye satılık 3 arsa!

İstanbul İli Üsküdar Belediye Başkanlığı, Çekmeköy ilçesinin Ömerli mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. Söz konusu arsanın satış bedeli 14 milyon 817 bin 920 TL olarak belirlendi. 

Üsküdar Erguvan Evleri kentsel dönüşüm projesinde son durum!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Güzeltepe Birlik Camii’nin hemen altında sürdürülen “Erguvan Evleri” kentsel dönüşüm projesine ilişkin, “30 yıl sonra yaptığımız imar ile çok güzel bir fırsat yakaladık" dedi...

Validebağ Korusu Üsküdar Belediyesi’ne tahsis edildi!

Üsküdar Belediye Meclisi'nin olağanüstü oturumunda Validebağ Korusu'nun tahsisi karar bağlandı. Koru Üsküdar Belediyesi'ne tahsis edildi...

Üsküdar Belediyesi ilçedeki esnaftan 2 ay kira ve ecrimisil ücreti almayacak!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yaptığı açıklamada taksi durakları ve küçük esnaf dahil ilçedeki tüm kira ve ecrimisil alacaklarını 2 ay boyunca almayacaklarını duyurdu.

Üsküdar farklılığını kaybetmeden dönüşüyor!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar'da devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.  Hilmi Türkmen, " Bina bazlı kentsel dönüşüm yapılmasına karşıyız" dedi…

Üsküdar Kirazlıtepe kentsel dönüşümde inşaat başladı!

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen, "İlk etapta 501 konut, 48 dükkanın temelini atıyoruz ki projenin tamamı yaklaşık bin 900 bağımsız bölüme tekabül ediyor. İnşallah etap etap onların da temelini atacağız." dedi...

Üsküdar Belediye Meclisi dönüşüm Haberi

Üsküdar Belediye Meclisi dönüşüm


İstanbul’un gelişimine katkı sağlayacak olan Üsküdar’da Kentsel Dönüşüm başlıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, pazartesi günü Belediye Meclisi’nde yapılan grup toplantısında Kentsel Dönüşüm’e ait önemli bilgiler paylaştı. Üsküdar’ı büyük ölçüde değiştirecek ve değerine değer katacak olan Kentsel Dönüşüm projesinin ana hatları ortaya çıkmaya başladı. Başkan Hilmi Türkmen, kentsel dönüşüm için plan aşamasının tamamlandığını bundan sonraki aşamanın Üsküdarlılara projeyi detaylı olarak anlatmak olduğunu söyledi. 


BAŞKAN’DAN KENTSEL DÖNÜŞÜM MÜJDESİ 

Kentsel dönüşümün vatandaşın lehine olduğunu vurgulayan Başkan Türkmen sunulan imar haklarının 5 kat arttırıldığının müjdesini verdi ve arttırılan emsal haklarının İstanbul’da Fikirtepe’de dahil olmak üzere hiçbir bölgede de bu oranlarda olmadığını söyledi. 


KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN SÖZ HALKIMIZDA 

Kentsel Dönüşüm’ü sekteye uğratan sorunlara değinen Başkan Hilmi Türkmen, Boğaz bölgesinde bulunan hisseli parsellere ve bu bölgelerde hissedarların çokluğuna...