27 / 06 / 2022

vana konteyner kent kurulacak mı 2020 

vana konteyner kent kurulacak mı 2020 

Van Başkale'de depremin vurduğu mahallelerde incelemelerde bulunan TMMOB Van İl Koordinasyon Kurulu Dönem Sözcüsü İsmet Bilmez, mevsim koşullarına dikkati çekerek, bölgeye konteyner gönderilmesi gerektiğini söyledi...

Kırıkkale'de tarım işçileri için 29 konteynerden yaşam alanı kuruldu!

Kırıkkale'ye gelen mevsimlik işçilerinin hijyenik ortamda barınma ihtiyaçlarını gidermek amacıyla 25 konteynerden oluşan bir konteyner kent kuruldu...

Van'da deprem bölgesine konteyner kent kurulmalı! 

Van Başkale'de depremin vurduğu mahallelerde incelemelerde bulunan TMMOB Van İl Koordinasyon Kurulu Dönem Sözcüsü İsmet Bilmez, mevsim koşullarına dikkati çekerek, bölgeye konteyner gönderilmesi gerektiğini söyledi...

Elazığ'da konteyner kentlerin kurulumu kısa zamanda tamamlanacak!

Elazığ'da, 24 Ocak tarihinde yaşanan 6.8'lik depremin ardından 5 farklı noktada başlatılan konteyner kent kurulumu devam ediyor.

Elazığ’da 5 bin aile için konteyner kent kuruluyor!

Elazığ’daki depremin ardından Cumhurbaşkanlığı, ilgili bakanlıklar, Türk Kızılay, AFAD ve UMKE, kamu kurumları ve diğer yardım kuruluşlar tarafından ilk etapta 5 bin ailenin geçici barınması için konteyner kent kuruluyor.

Elazığ’da konteyner kent için yoğun mesai!

Elazığ’daki depremin ardından bölgelerde enkaz kaldırma işlemleri sürerken konteyner kent için konteyner kurulumu devam ediyor.

Elazığ’daki konteyner kentte gençlik merkezi kurulacak!

Elazığ’da meydana gelen depremde evsiz kalan vatandaşlar için konteyner kent kuruluyor. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada konteyner kentin teslim edilmesinden sonra gençlik merkezi açacaklarını söyledi.

Süleyman Soylu konteyner kent hakkında bilgi verdi!

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katıldı. Soylu ve Kurum Elazığ depremi sonrası yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu...

Süleyman Soylu Elazığ'da konteyner kent kurulacak alanda inceleme yaptı!

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından evleri ağır hasar alan vatandaşlar için bölgede konteyner kent çalışmları başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da konteyner kent kurulacak alanda inceleme yaptı...

Elazığ'da konteyner kent için çalışmalar sürüyor!

Elazığ'ın merkez ilçesinde depremzedeler için meydana getirilen ve ilk etapta bin konteynerin kurulacağı alanda gerçekleştirilen çalışmalar drone ile görüntülendi.

Çanakkale'ye konteyner kent kuruluyor!

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde depremden etkilenen 21 yerleşim noktasında konteyner kent kurulum çalışmaları son sürat devam ediyor

Çanakkale Ayvacık'ta konteyner kent kuruldu!

AFAD ve Türk Kızılayınca, Çanakkale Ayvacık'ta üst üste yaşanan depremlerin ardından mağdur vatandaşlar için bölgede konteyner kent kurulumuna başlandı.

Adana'da 25 bin kişilik konteyner kent kuruldu!

Adana'nın Sarıçam ilçesinde Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için 25 bin kişilik konteyner kent kuruldu. Adana Valisi Demirtaş, konteyner kentin kısa süre için tamamlanacağını söyledi.

Osmaniye'deki konteyner kent son aşamada!

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin barınması için Osmaniye'de inşa edilen konteyner kentte son aşamaya gelindi.

vana konteyner kent kurulacak mı 2020  Haberi

vana konteyner kent kurulacak mı 2020 

Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Van İl Koordinasyon Kurulu heyetinde bulunan Dönem Sözcüsü İsmet Bilmez, İran'da 23 Şubat'ta yaşanan 5.9 şiddetindeki deprem sonucu mal ve can kaybının yaşandığı Van'ın Başkale ilçesine bağlı mahallerde incelemelerde bulundu. 

Evrensel Gazetesi'nde yer alan habere göre, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu olarak bütün bileşenlerden oluşan bir heyetin önceki gün depremin vurduğu Gelenler, Özpınar ve Beğendik mahallelerini gezerek incelemelerde bulunduğunu belirten Bilmez, yapıların yüzde 95'inin yıkıldığını ifade etti. Depremin vurduğu mahallelerde kullanılan yapı malzemesinin yüzde 96'sının kerpiçten oluştuğunu vurgulayan Bilmez, "Çok az sayıda kalan evde kullanılamaz durumda. Yapılan neredeyse yüzde 96’sı kerpiçten olan yapılardan oluşuyor. Dolayısıyla tamamıyla yıkılmış durumda. Köy haritadan silinmiş durumdaydı" diye konuştu.

'ÇADIRLAR MEVSİM KOŞULLARINA UYGUN DEĞİL'

Depremzedelerin henüz barınma ihtiyaçlarının tam olarak giderilmediğini...