Yabancı yatırımcının gözü Türkiyede

Yabancı yatırımcının gözü Türkiyede

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katılımıyla Merger Market tarafından düzenlenen "Türkiye Şirket Alım, Satım ve Ortaklıkları ve Özel Sermaye Forumu''nda, yabancı yatırımcılar ve sermaye yönetim firmaları Türk firmaları ile bir araya geldi...

Hüseyin Arslan: Yabancı yatırımcının gözü Türkiye'de!

Mehmet Şimşek’in katılımıyla Merger Market tarafından İstanbul Four Seasons otelde düzenlenen “Türkiye Şirket Alım, Satım ve Ortaklıkları ve Özel Sermaye Forumu”nda, yabancı yatırımcılar ve sermaye yönetim firmaları Türk firmaları ile bir araya geldi.

Sağlık sektörünün başarısı yabancıya konut satışını artıracak!

Sağlık alanındaki örnek uygulamaların Türkiye üzerindeki ‘güvenli liman’ algısını pekiştirdiğine dikkat çeken DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Salgın sonrası sağlıktaki başarının, daha fazla yabancı yatırımcının Türkiye’ye yönelmesi yönünde bir etki yapacak” dedi.

Mehmet Kutman: Yabancı yatırımcının Türkiye'ye ilgisi arttı!

Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman yaptığı açıklamada, " Yabancı yatırımcının Türkiye'ye ilgisi arttı" dedi.

AVM’lere Asyalı ve Arap yatırımcılar talip!

Her türlü saldırıya rağmen ekonomisini ayakta tutmayı başaran Türkiye’ye yabancı yatırımcının da iştahı kabardı. Arap ve Asyalı yatırımcılar, bitmiş AVM’leri almak için görüşmelere hız verdi.

Yabancıların Türkiye’de gayrimenkul yatırımı iştahı arttı!

Türkiye’ye güveni tam olan yabancı yatırımcının gayrimenkul yatırımı artarak devam ediyor. İşte yabancı ülke vatandaşlarının en çok gayrimenkul yatırımı yaptığı şehirler...

MIPIM 2019'da Bizim Mahalle rüzgarı!

Emlak Konut GYO, dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarlarından MIPIM 2019’a katıldı. Birçok yabancı yatırımcının buluştuğu fuarda, Emlak Konut Bizim Mahalle projesi büyük ilgi gördü.

Gayrimenkul borsası yabancı yatırımcının radarında!

Çalışmalarında sona gelinen gayrimenkul borsası, yabancı yatırımcının radarına girdi. GABORAS Genel Müdürü Kurtuluş Altun, Londra Borsası'nda GABORAS'ın konuşulduğunu, uluslararası ilginin arttığını ve Türkiye'de çok üst düzey toplantılar gerçekleştirildiğini açıkladı. 

Yabancı konut alıcısı suistimal edilemeyecek!

Gayrimenkul sektörü temsilcileri, yabancılara konut satışında değerleme raporunun zorunlu hale gelmesini değerlendirdi. Sektör temsilcileri, yabancı yatırımcının suistimal edilmesini önleyeceğini, ayrıca vergi ve harç kayıplarının engelleneceğini söylüyor.

Yabancılara konut satışında yeni rekor beklentisi!

250 bin Amerikan Doları ile gayrimenkul yatırımı yapan yabancıların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının önün açan karar, yabancı yatırımcının gayrimenkule rağbetini artırıyor. 

Türkiye yabancı yatırımcının yakın markajında!

2018 yılında yabancıya konut satışı bir önceki yıla göre yüzde 78,4 oranında artış gösterdi. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Aralık 2018'de ilk sırayı 2 bin 170 konut satışı ile İstanbul aldı. 

2018 Kasım'da konut satışlarının yüzde 8'i yabancılara yapıldı!

Dolar/TL'deki düşüş, yabancı yatırımcının konuta ilgisi azalttı. Kasım ayında markalı konut projeleri kapsamında gerçekleştirilen satışların yüzde 8'lik kısmı yabancı yatırımcılara gerçekleştirildi. 

Yabancıya konut satışında tapu şartı kalktı!

Gayrimenkule önemli bir destek daha geldi. Artık yabancı yatırımcının konut satışında vatandaşlık hakkı kazanabilmesi için tapu yerine satış sözleşmesi de yetecek...

Kur baskısından kurtulan kiracının maliyet hesabı yapması kolaylaştı!

Cumhurbaşkanlığı tebliğiyle kira sözleşmeleri TL cinsinden yapılmaya başlandı. Kur baskısından kurtulan kiracının maliyet hesabı yapması kolaylaştı. Uzmanlar, yabancı yatırımcının Türkiye’ye ilgisinin arttığım söylüyor... 

Antalya yabancı yatırımcının da gözdesi!

İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük markası olan Antalya turizmde bu yıl rekorlar kırarken yabancı gayrimenkul yatırımcılarının da ilgi odağı oldu.

Yabancı yatırımcının gözü Türkiyede

Yabancı yatırımcının gözü Türkiyede Yabancı yatırımcının gözü Türkiyede

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in katılımıyla Merger Market tarafından düzenlenen "Türkiye Şirket Alım, Satım ve Ortaklıkları ve Özel Sermaye Forumu''nda, yabancı yatırımcılar ve sermaye yönetim firmaları Türk firmaları ile bir araya geldi. Sağlık yatırımları konusundaki panelde konuşma yapan Türkiye'nin ilk şehir hastanesinin yatırımcısı YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Kamu Özel Ortaklığı projelerinin ivme kazandığını belirterek, Kayseri ve birkaç projede finansal kapanışa doğru hızla ilerlendiğini söyledi. Türkiye'nin sunduğu yatırım fırsatlarını değerlendiren Arslan, kamunun tecrübesi özel sektörün dinamizmi ile yapılacak olan şehir hastanelerinin; kamuoyunda doğru anlaşılmasının, sağlayacağı faydaların farkına varılmasının büyük önem taşıdığını...