yatırımcılara sağlanan avantajlar

yatırımcılara sağlanan avantajlar

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan yaptığı açıklamada , "Türkiye'ye, Türkiye ekonomisine güvenin ve yatırımlarınızı ertelemeyin. Bu yıl yatırım yapan yatırımcılara önemli avantajlar sağlıyoruz. Yatırımcı için 2017 yılı son derece cazip." dedi.

Saraybosna'da inşa edilecek kongre merkezi için yatırımcılara çağrı!

Balkan ülkesi Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da hayata geçirilmesi planlanan kongre merkezi için yatırımcılara çağrı yapıldı.

Esnafa sağlanan kredi desteği 17 milyar lirayı aştı!

Ticaret Bakanı Pekcan, Halkbank tarafından sunulan "Esnaf Destek Paketi" çerçevesinde sağlanan işletme kredisinden 700 bin esnafın yararlandığını belirterek, kullandırılan kredi tutarının 17,2 milyar liraya ulaştığını bildirdi.

SPK'dan yatırımcılara uyarı!

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabından "SPK'dan yatırımcılara uyarı" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 2 maddelik analizi...

İnşaat yatırımcılarına Miami’de kazanç fırsatı!

Türk iş ve sanat dünyasından pek çok ünlü isme de Miamide emlak broker’liği yapan International Realtors Group, Türk yatırımcılara çok özel avantajlar sunuyor...

'Dolar 10 TL olacak'çılar yatırımcılara nasıl zarar veriyor?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci "Dolar 10 TL olacak'çılar yatırımcılara nasıl zarar veriyor?" başlıklı yazıyı kaleme aldı. İşte Kireçci'nin dolar yatırımı ile ilgili yazısı...

V Orman lansman öncesi Körfezli yatırımcılara tanıtıldı!

Dubai Cityscape fuarına katılan İsra Holding, V Orman’ı lansman öncesi Körfezli yatırımcılara tanıttı. Yabancı alıcılar V Orman’a büyük ilgi gösterdi...

Univa’dan ayda 1.640 TL’ye öğrenci evi sahibi olma fırsatı!

Türkiye’de bir ilke imza atarak gayrimenkul sektöründe yeni bir dönemin kapılarını aralayan Erkanlı Holding’in yatırım amaçlı öğrenci evi projesi Univa, düzenlediği kampanyalarla yatırımcılara yeni avantajlar sunuyor.

OSB’lerden yatırımcılara çağrı: Şimdi yatırım zamanı!

İzmir’in önde gelen OSB başkanları, yatırımcılara “Bankalar da kredi faizlerini düşürüyor, yatırım iklimine girdik, bu fırsatı değerlendirmemiz gerek” çağrısı yaptı.

Antakya OSB'deki parsellerin kaçı yatırımcılara tahsis edildi?

Antakya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) tarafından sanayicilerin hizmetine sunulan 100 adet parselden tamamı yatırımcılara tahsis edildi. Bu parsellerin üzerinde Mayıs 2019 tarihi itibariyle 74 tesis üretimde, 15 işletme inşaat aşamasında 11 fabrika ise proje safhasında...

Türk yatırımcılara Kıbrıs'ta yeni bir dönem başlıyor! 

Kapalı Maraş'a yönelik açılımın çok önemli olduğunu belirterek, Türk yatırımcılara "Kıbrıs'ta yeni bir dönem başlamıştır. Maraş'ta önemli gelişmeler olacak. Türk yatırımcılar ona göre projeler geliştirmeli" çağrısı yaptı.

AVM'lerdeki kur yatırımcılara açık pozisyon yarattı!

AYD Başkanı Hulusi Belgü, "Kurla ilgili alınan karar yatırımcılara açık pozisyon yarattı. Kurda yaşanan değişiklikler perakendeciyi rahatsız etmiyor'' dedi.

İsra Group V Orman projesini Körfezli yatırımcılara tanıttı!

Körfez bölgesinin önemli fuarları arasında yer alan Turkey Expo by Qatar fuarına katılan İsra Group A.Ş, Türkiye’nin en yeşil ve en yüksek yatırım potansiyeline sahip projelerinden ‘V ORMAN’ı Körfezli yatırımcılara tanıttı.

Yalova İMES OSB'den yatırımcılara yüzde 40 indirim!

Yalova İMES OSB, arazi alım ve kamulaştırma maliyetlerinin belirginleşmesi, borçlanma ve mevduat faizlerinin yüksekliği sebepleriyle yatırımcılara yüzde 40 indirim yapılacağını açıkladı.

yatırımcılara sağlanan avantajlar

yatırımcılara sağlanan avantajlar yatırımcılara sağlanan avantajlar


Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Türkiye'ye, Türkiye ekonomisine güvenin ve yatırımlarınızı ertelemeyin. Bu yıl yatırım yapan yatırımcılara önemli avantajlar sağlıyoruz. Yatırımcı için 2017 yılı son derece cazip." dedi.


Elvan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en önemli ihracat partnerinin AB ülkeleri olduğunu söyledi. AB ülkelerine sermaye akımının Türkiye'nin lehine olduğunu belirten Elvan, "Talepteki gelir esnekliği, fiyat esnekliğinin AB'de aşağı yukarı 3 katı. Dolayısıyla AB'nin gelirinin artması, bizim ihracatımızın artması, ticaret ilişkilerimizin daha da güçlenmesi anlamına geliyor." diye konuştu.


Türkiye'de döviz kurunda dalgalanma yaşandığına dile getiren Elvan, bu noktada ülkenin makroekonomik göstergelerine bakılması gerektiğine işaret etti. Bir ülkenin ekonomik altyapısının, güçlü olup olmadığının anlaşılması için bakılması gerekenlere değinen Elvan, şu değerlendirmelerde bulundu:


"Bütçe açığı... Türkiye'nin bütçe açığı arttı mı, hayır.  Türkiye'nin bütçe açığı kaç? Yüzde...