yeni yapılacak milet bahçeleri

yeni yapılacak milet bahçeleri

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı her şehre en az bir millet bahçesi inşa edecek.

Elazığ'da depremzedelerin yeni evlere kira ödeyecek durumları yok!  

Elazığ'da yaşanan 6.8'lik deprem sonrasında çadırlarda kalan vatandaşlar, yeni yapılacak evlerde oturmak için kira ödeyecek durumları olmadığını söyledi...

Şanlıurfa Haliliye'de yeni yapılacak binalar için fidan dikme zorunluğu!

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde , temeli atılacak tüm yeni yapılar için belirlenen miktarda fidan dikme zorunluluğu getirtildi...

Bisiklet Yolları Yönetmeliği!

Bisiklet Yolları Yönetmeliği bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Plansız alanlar için yeni yapılacak imar planlarında ayrılmış bisiklet yollarına ve bisiklet park istasyonlarına yer verilmesi zorunlu hale getirildi.

Yeni imar planlarında bisiklet yolu zorunlu oldu!

Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nde plansız alanlar için yeni yapılacak imar planlarında ayrılmış bisiklet yollarına ve bisiklet park istasyonlarına yer verilmesi zorunlu hale getirildi...

Eski binaların tümü 2050'ye kadar dönüşecek!

BM İklim Zirvesi bağlamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak birçok görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyleyen Bakan Kurum, Projemiz kısaca 2030'a kadar yeni yapılacak binaların sıfır karbonlu binalar olması.'' dedi.

Karadeniz'de 6 ilde 2 bin aile taşınacak!

Karadeniz'de ''İklim Değişikliği Eylem Planı'' kapsamında çalışmalara başlanıyor. 6 ili kapsayan eylem planı kapsamında 1950 binada yaşayan 2000 aile, yeni yapılacak konutlara taşınacak.

Dünyanın gözü bu 12 statta! Herkes merakla bekliyor!

Dünya futboluna uzun zamandır ev sahipliği yapan ve ikon haline gelen birçok stat önümüzdeki dönemde yeniden inşa edilecek. İşte statlarda yaşanacak büyük değişimler ve yeni yapılacak mimari harikası statlar....

Sakarya'da satılmayı bekleyen 2 bin konut var!

Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak Şubat ve Mart aylarında stokun eriyeceğini dile getirerek yeni yapılacak konutlara artan maliyetlerin yansıyacağını ifade etti. 

Konya kentsel dönüşümle değişecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya'da hayata geçirilecek millet bahçeleri, çevre düzenlemeleri, dar ve orta gelirliler için yeni yapılacak konutlar, kentsel dönüşüm, belediyelere teknik ve mali destek hakkında konuştu.

Büyüyebilir kamu binaları geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, kamu kurum ve kuruluşlarının merkez ve taşra teşkilatları için yeni yapılacak veya yaptırılacak kamu idari hizmet binalarının standartları açıklandı.  

Muş Malazgirt'te 16 derslikli okulun temeli atıldı!

Muş’un Malazgirt ilçesinde yeni yapılacak 23 okuldan biri olan Atatürk İlkokulu’nun temeli atıldı. Okulun 2019 yılının 30 Ağustos günü tamamlanması öngörülüyor. 

Eğirdir'e yeni devlet hastanesi geliyor!

Isparta’nın Eğirdir İlçesi’nde yeni yapılacak olan Devlet Hastanesi için ilk adım atıldı. Yeni Eğirdir Devlet Hastanesi için inşaat ihalesi yapıldı. 

Sancaktepe ulaşımda çağ atlayacak!

Bir dizi temaslar gerçekleştirmek üzere Sancaktepe’yi ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yeni yapılacak yüksek hızlı tren ve metro hattı projeleriyle Sancaktepe’nin daha da gelişeceğini söyledi.

yeni yapılacak milet bahçeleri

yeni yapılacak milet bahçeleri yeni yapılacak milet bahçeleri

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) 18 yılda 868 bin 838 konut, 14 bin 972 sosyal donatı üretildi.

Türkiye geneline 129 millet bahçesi


TOKİ, Cumhurbaşkanlığının 100 Günlük İcraat Programları kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonunda her şehre en az bir millet bahçesi inşa edilmesi görevini yürütüyor.

Bu kapsamda, 129 projeden Batman, Bursa Eski Stat, Diyarbakır Sur İçkale, Diyarbakır Dicle Vadisi, Elazığ, Kayaşehir 1. Etap, İstanbul Pendik, Sakarya, Samsun ve Sivas millet bahçelerinin inşaatları tamamlandı ve açılışları gerçekleştirildi.

Millet bahçelerinden 14'ünün inşaatı devam ederken, 13'ü ihalede, 5'i ihaleye hazır, 87'si de proje aşamasında bulunuyor.

"Daha çok yeşil" anlayışıyla inşa edilmeye başlanan millet bahçeleriyle, kentlere yeni bir değer katılması ve gelecek nesillerin daha yeşil ortamlarda yaşamasına imkan...