07 / 07 / 2022

yeniden yapılandırma tasarısı

yeniden yapılandırma tasarısı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırmayla ilgili açıklamalarda bulundu. Ağbal, ''Bütçe hedefimiz 1,5 milyar lira iken 5,5 milyar lirayı geçti'' diye konuştu.

Naci Ağbal'dan yeniden yapılandırma açıklaması!

Maliye Bakanı Ağbal, yeniden yapılandırma, ekonomik reform paketi gibi gündeme ilişkin konular hakkında konuştu. Ağbal, yapılandırma ile ilgili ''Son şans, mutlaka borcunuzu ödeyin" dedi.

Çiftçilere yapılandırma müjdesi! Başvurular ne zaman?

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçilikle uğraşan vatandaşlara yapılandırma müjdesi verdi. Peki bu yapılandırmadan kimler yararlanacak? Söz konusu yapılandırma ne zaman başlayacak? İşte merak edilen detaylar...

SGK'ya 61 milyar liralık yapılandırma başvurusu yapıldı!

1 milyon 190 bin borçlu, 61 milyon liralık yeniden yapılandırma için Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) başvurdu.

7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunda başvuru süresi uzatıldı!

7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunda Yer Alan Başvuru ve İlk Taksit Ödeme Sürelerinin Uzatılmasına İlişkin Karar 31581 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

İcra iflas kanunu değişikliği ile yeniden yapılandırma TBMM'de görüşülecek!

'İcra iflas kanunu değişikliği ile yeniden yapılandırma düzenlemeleri ve teklifleri TBMM komisyonlarınca masaya yatırılacak.

Yapılandırma uzatıldı mı?

Kamuya olan vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandırma fırsatı olanların, uygulamadan faydalanabilmesi için son tarih 31 Mart olarak açıklandı. Peki yapılandırma uzatıldı mı? İşte merak edilen her şey....

Martı GYO'nun borçları yapılandırılacak! Flaş gelişme!

Denizbank'ın Martı Grubu'ndan 139 milyon dolarlık alacağıyla ilgili Martı GYO'dan yeni açıklama geldi. Şirket ve banka arasında ''Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi" imzalandı. 

Borç yapılandırma başvuru süresi 2021!

Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni karar ile borçların yeniden yapılandırılması için başvular uzatıldı. İşte borç yapılandırma başvuru süresi 2021...

Borç yapılandırma başvurusu 2021!

Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni karar ile borçların yeniden yapılandırılmasında başvuru süreci uzatıldı. İşte borç yapılandırma başvurusu 2021 detayları...

Vergi borcu yapılandırma başvurusu nasıl yapılır?

Milyonlarca vatandaşı borçtan kurtaracak yapılandırma süreci başladı. Başvurular internetten yapılabilecek. Faizler silinecek, ana para 36 aya kadar taksite bölünebilecek. İşte tüm merak edilenler...

31 Ağustos milat olacak: 500 milyar liralık yeniden yapılandırma!

Toplam 500 milyar liraya ulaşan yeniden yapılandırma düzenlemesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Düzenlemeye göre yeniden yapılandırılacak borçlarda milat 31 Ağustos 2020 olacak.

Öğrenci ve çiftçiye yapılandırma müjdesi!

Koronavirüs süresi boyunca ekonomik sorun yaşayan kişilerin, devlete olan borçlarının yeniden yapılandırılması için çalışmalarda bulunuldu. 

Bendevi Palandöken: Kiralar için 60 ay vadeli yapılandırma olmalı!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafa özel paket hazırlanması gerektiğini ve pakette vergi ve primler, ödenemeyen kiralar, elektrik, su, doğal gaz gibi borçlar için mutlaka 60 ay vadeli ve sadece anapara ödemesiyle sınırlı yapılandırma olması gerektiğini belirtti.

Yeniden yapılandırılan borç tutarı 15 milyar lirayı aştı!

Türkiye Bankalar Birliği, Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi kapsamında yeniden yapılandırılan toplam borç tutarının 15 milyar 270 milyon lira olduğunu bildirdi.

yeniden yapılandırma tasarısı Haberi

yeniden yapılandırma tasarısı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Yeniden yapılandırma kapsamında Bakanlık olarak bu yıl 1,5 milyar liralık tahsilat öngörürken, daha bugünden rakam 5,5 milyar lirayı geçti ve 2017 bütçesine ilave 4 milyar lira gelir sağlanmış oldu." dedi.


Ağbal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6736 sayılı yeniden yapılandırma kanununun 2017 yılı bütçe gelirlerine önemli katkı sağladığını söyledi.


Maliye Bakanlığı olarak bütçeyi yaparken yeniden yapılandırma çerçevesinde bu yıl 1,5 milyar liralık tahsilat öngördüklerini belirten Ağbal, "Maliye Bakanlığı olarak yeniden yapılandırmayla gerçekleştirdiğimiz tahsilat yılbaşından bu yana bugün itibarıyla 5,5 milyar lirayı aştı. Dolayısıyla bütçe hedefimiz 1,5 milyar lira iken 5,5 milyar lirayı geçti. Daha bugünden 2017 bütçesine yeniden yapılandırma kanunundan ilave 4 milyar lira gelir gelmiş oldu." diye konuştu. 


Ağbal, bunun 2017 yılında bütçe açığını aşağıya çekecek önemli bir...