yüksek faizli konut kredisinde yapılandırma olacak mı

yüksek faizli konut kredisinde yapılandırma olacak mı

Konut kredisi yapılandırma işlemi, mevcut faiz oranlarına göre daha yüksek oranlardan kredi çeken vatandaşların en çok araştırdığı konu oldu. Peki konut kredisinde yapılandırma olacak mı? 

Yüksek faizle konut kredisi çekenler dikkat! Yapılandırma olacak mı?

Konut kredisinde, faizler düştüğünde tüketici düşük faizden kredisini ödemeyi isteyebiliyor. Bu durumda konut kredisi yapılandırma işlemi karşımıza çıkıyor. Peki konut kredilerinde yapılandırma olacak mı? İşte detaylar...

ABD'de konut başlangıçları 3 ayın en yüksek seviyesinde!

Merakla beklenen rakamlara göre, ABD'de konut başlangıçları, Haziran 2021'de yüzde 6,3 artış gösterdi ve 1 milyon 643 bine çıktı. Yaşanan bu gelişmeyle konut başlangıçları 3 ayın en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

İstanbul'da en yüksek konut fiyatı hangi mahallelerde?

İstanbul’da ortalama ev metrekare satış fiyatlarının en yüksek olduğu mahalleler belirlendi. Peki bu mahalleler hangileri? İstanbul'da ortalama konut fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar...

En yüksek konut kirası hangi ilçelerde?

Değerleme ve danışmanlık alanında gayrimenkul alanının öncülerinden olan TSKB Gayrimenkul Değerleme, Ege ve Güney kesimlerdeki kiralık ev piyasasını analiz etti. Peki ege ve güney kesimlerdeki konut kira fiyatları arttı mı? En yüksek kira hangi ilçede ödeniyor? İşte ayrıntılar...

Yüksek faiz politikası konut talebini azaltıyor!

Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş, Türkiye ekonomik koşullarında yüksek faiz oranlarının konut sektöründe talebi azalttığını değerlendirdi.

İngiltere’de son 28 yılın en yüksek konut kredi borçlanması!

İngiltere'de uzmanların konut sektörü ile ilgili yaptığı açıklamalara göre, ülkede son 28 yılın en yüksek konut kredi borçlanması yaşandı...

İngiltere'de konut fiyatları son 5 yılın en yüksek seviyesinde!

İngiltere'de konut fiyatları son 5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ülkede ev  fiyatlarının yıllık oranda artışı yüzde 8,2 oldu.

İstanbul’da konut stok adedi en yüksek ilçe hangisi?

Türkiye’de gayrimenkul sektörü eski hareketli günlerine dönüyor. Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa'nın analizine göre İstanbul’da 252 bin 353 adet konut stoku bulunuyor. Peki İstanbul’da konut stok adedi en yüksek ilçe hangisi?

Koronavirüs salgını Almanya'da yüksek konut fiyatlarını etkilemedi!

Bundesbank tarafından yayınlanan rapora göre; koronavirüs salgınında Alman şehirlerinde yüksek konut fiyatlarına etkisinin sınırlı olduğu belirtildi.

Yazlık bölgelerde en yüksek konut fiyatı hangi ilçede?

Yazlık bölgelerdeki konut satış değerlerinde son 1 senede yüzde 32 ile yüzde 62 kiralarda ise yüzde 7 ile yüzde 37 oranında artış görüldü. Peki yazlık bölgelerde en yüksek konut fiyatı hangi ilçede?

ABD'de konut başlangıçları 14 yılın en yüksek seviyesine çıktı!

ABD'de konut başlangıçları, geçtiğimiz ay kasıma göre yüzde 5,8 yükselerek 1 milyon 669 bine ulaştı ve Eylül 2006'dan beri en yüksek seviyeye çıktı.

Konut kredisi faizleri 2 Ağustos 2019'dan beri en yüksek seviyesinde!

Türk Lirası mevduat faizi ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yükseliş devam ediyor. İhtiyaç kredisi yıllık faizleri yüzde 22,85'e ulaştı. TL bazlı konut kredi faizleri 39 baz puan artış göstererek yüzde 17,88 oldu ve konut kredisi faizleri 2 Ağustos 2019’dan beri olan en yüksek seviyesini gördü.

Konut kredisi faizleri son 2 yılın en yüksek seviyesinde!

Konut kredisi faiz oranları 2 Ağustos 2019’dan bu zamana kadar en yüksek seviyesine ulaştı. Faiz oranları 25 Eylül itibariyle haftalık 64 baz puan yükselişle yüzde 14,78’e yükseldi...

En yüksek konut satış fiyatı Çeşme'de, kira Bodrum'da!

Yaşanan Kovid-19 salgını süreci, yıllardır en pahalı turizm kenti olarak bilinen Bodrum’daki konut fiyatlarının daha da artmasına sebep oldu. Çeşme konut satış fiyatında en yüksek bölge iken, kira bedeli en yüksek olan ise Bodrum oldu. 

yüksek faizli konut kredisinde yapılandırma olacak mı Haberi

yüksek faizli konut kredisinde yapılandırma olacak mı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın tarihi konut kredisi paketi büyük ilgiyle karşılaştı. Paket kapsamında birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile kredi imkanı sağlandı. Şimdi ise daha önce yüksek faiz oranı ile kredi kullananlar konut kredisi yapılandırması yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. 

Takvim'de yer alan habere göre; yüksek faizle kredi çeken vatandaşların yapılandırma beklentileri faizlerin düşmesiyle arttı. Konut kredisinde, faizler düştüğünde tüketici düşük faizden kredisini ödemek isteyebiliyor. Bu durumda tüketicinin ödemekte olduğu kredi borcu kapatılıyor, düşük faizden yeni bir kredi düzenleniyor. Bu işlem yeniden yapılandırma oluyor. Geçtiğimiz aylarda 0,99 ve yakın oranlardan konut kredisi kullanan vatandaşlar, kredilerde yapılandırma olup olmayacağını araştırıyor. 

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMA OLACAK MI?

Konut kredisinde...