Zonguldak toki kentsel dönüşüm projeleri

Zonguldak toki kentsel dönüşüm projeleri

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın TOKİ, Zonguldak’ta uygulayacağı kentsel dönüşüm alanında bulunan, madencilikte “damar istikametinde sürülen nakliye ve havalandırma yolu” olarak tanımlanan “galerilerin” proje açısından risk taşımadığı belirlendi...

Zonguldak'ta kentsel dönüşüm çıkmazı!

TMMOB Mimarlar Odası Zonguldak İl Temsilcisi Turhan Demirtaş, Zonguldak’ta ‘kentsel dönüşüm’ adı altında başlatılan yıkımların yanlış olduğunu savundu.

Zonguldak'ta gündem kentsel dönüşüm!

Mimarlar Odası Zonguldak Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Demirtaş, kentsel dönüşüm kanunuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TOKİ kentsel dönüşüm projelerini hazırlıyor!

Yılkanur İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nurtaç Yılmaz, TOKİ'nin kentsel dönüşüm yapılması planlanan bölgenin bütün sorunlarını çözüp kendilerine ulaştırdığını belirtti.

Turan Hançerli: TOKİ kentsel dönüşüm yerine lüks konutlar üretti!

İstanbul’da yaşanan 4.6 şiddetindeki depremle birlikte yeniden 1999 depreminin etkileti hatırlandı. Avcılar Belediye Başkanı Hançerli, Avcılar'daki durumu anlatırken, 20 yılın heba edildiğini, TOKİ’nin kentsel dönüşüm yerine lüks konutlar ürettiğini dile getirdi...

TOKİ kentsel dönüşüm başvurusu için istenilen belgeler!

Konut sıkıntısını ortadan kaldırmayı hedefleyen TOKİ, kentsel dönüşüm projelerinde faaliyet göstermek üzere yetkilendirildi. Peki bunun için ne yapmak gerekiyor? İşte TOKİ kentsel dönüşüm başvurusu için istenilen belgeler...

TOKİ kentsel dönüşüm projelerine ilişkin 4 soru TBMM'de!

2014-2018 yılları arasında yıllar bazında taahhüt edilen tarihlerde bitirilemeyen TOKİ kentsel dönüşüm projesi sayısı meclis gündemine taşındı...

Zonguldak TOKİ Basın Sitesi'nin kurası yarın çekilecek!

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık, TOKİ  tarafından inşa edilen Basın Sitesi'nin kura çekilişi yarın düzenlenecek.

Uşak TOKİ kentsel dönüşüm kuraları bugün çekilecek!

Uşak TOKİ kentsel dönüşüm kura çekilişi bugün yapılacak, proje kapsamında 325 adet konut bulunuyor.

Uşak TOKİ kentsel dönüşüm kura sonuçları listesi!

Uşak TOKİ kentsel dönüşüm kura sonuçları listesi henüz açıklanmadı, proje 325 adet konuttan meydana geliyor.

TOKİ kentsel dönüşümle 125 bin konut inşa etti!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca şu ana kadar 54 vilayette 125 alanda yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 125 bin konut inşa edildi.

TOKİ kentsel dönüşüm başvurusu için neler gerekli?

TOKİ'nin Türkiye genelinde geliştirdiği projeler kapsamında kentsel dönüşüm de yer alıyor.Peki TOKİ kentsel dönüşüm başvurusu için neler gerekli?

10 soruda TOKİ kentsel dönüşüm ve yenileme süreci!

TOKİ'nin kentsel dönüşüm ve yenileme projelerinde süreç nasıl işliyor? İşte bu konu hakkında vatandaşların aklına takılan sorular ve cevapları.. 10 soruda TOKİ kentsel dönüşüm ve yenileme süreci..

Zonguldak'ta dönüşüme alınan evler yıkım bekliyor!

Zonguldak'ta kentsel dönüşüme alınıp uzun süredir yıkılmayı bekleyen boş binalar hem mülk sahiplerinin hem de vatandaşların tepkisini çekiyor.

Zonguldak toki kentsel dönüşüm projeleri Haberi

Zonguldak toki kentsel dönüşüm projeleri

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ), Zonguldak’ta uygulayacağı kentsel dönüşüm alanında bulunan, madencilikte “damar istikametinde sürülen nakliye ve havalandırma yolu” olarak tanımlanan “galerilerin” proje açısından risk taşımadığı belirlendi. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) lojmanlarının da bulunduğu alanda yapılan İstanbul Üniversitesi onaylı raporda göre “galeriler” yerleşim haçısından risk taşımıyor. 


TOKİ, TTK’nın Zonguldak Üzülmez’deki lojmanlarının da bulunduğu alanda kentsel dönüşüm projesi yürütüyor. İdare, kentsel dönüşüm uygulanacak proje alanında daha önce jeolojik ve jeoteknik etütler gerçekleştirmişti. Ancak alanda “galerilerin” bulunması nedeniyle TOKİ, daha detaylı bir araştırma gerçekleştirdi. Projenin ileride telafisi güç sorunlar doğurmaması amacıyla, ayrıntılı jeofizik ve geoteknik etüt raporları ile daha önce açılmış galerilerin risk oluşturup oluşturmayacağı ve gerekiyorsa alınacak önlemler konusunda bilimsel araştırmalar yaptırıldı. 


İstanbul Üniversitesi onaylı 

İstanbul Üniversitesi onaylı jeofizik ve geoteknik raporlarda,...