12 / 08 / 2022

Güngören'de kentsel dönüşüm için yüzde 97 uzlaşma sağlandı!

Güngören'de kentsel dönüşüm için yüzde 97 uzlaşma sağlandı!

Güngören Belediyesi tarafından hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi dahilinde uzlaşma görüşmeleri tamamlandı. Görüşmelerde yüzde 97 uzlaşma sağlandı. Güngören Belediyesi’nin ilçe genelinde başlatmış olduğu kentsel dönüşüm seferberliği dahilinde Şişecam Konutları’nın sakinleri, hazırlanan proje ve teklife verilen 1 aylık sürede yüzde 97’lik uzlaşma başarısı sağlayarak dönüşümü kabul etti.

Güngören Belediyesi'nde yer alan habere göre; Güngören Belediyesi’nin başlatmış olduğu kentsel dönüşüm seferberliği ile ilçede birçok proje hayata geçmeye başladı. Vatandaşlar, verilen destekler ve yeni haklar ile bireysel olarak da evlerini en kısa sürede kentsel dönüşüme sokmaya başladı. Ayrıca site ve toplu uzlaşmalar neticesinde Güngören Belediyesi’ne başvuran vatandaşların talepleri doğrultusunda oluşturulan proje ve teklifler de hayata geçti. 

 Güngören de kentsel dönüşüm için yüzde 97 uzlaşma sağlandı!

Güngören Belediyesi’nin Şişecam Konutları’nda ikamet eden vatandaşların talepleri üzerine geliştirilen proje ve teklifler tüm hak sahiplerinin yer aldığı bir tanıtım programında Belediye Başkanı Bünyamin Demir ve uzman ekipleri ile tanıtıldı. Sunulan proje ve tekliflerin nihai olduğu belirtilerek Etkin Uzlaşma Modeli kapsamında yüzde 80’lik uzlaşma istendi. Şişecam sakinleri verilen 1 aylık sürede yüzde 97’lik rekor bir uzlaşama sağlayarak kentsel dönüşüme ‘evet’ dedi. Güngören Belediyesi’nin öncülük ettiği Şişecam Projesi ile vatandaşlar en kısa sürede depreme dayanıklı yeni evlere sahip olacak. Etkin Uzlaşma Modeli kapsamında uzlaşarak belediyeye başvuran ilçe sakinleri için de değerlendirmeler yapıldıktan sonra proje ve teklif sunumları yine Güngören Belediyesi’nin uzman ekipleri tarafından yapılacak.

Güngören'de kentsel dönüşüm ile vatandaşlara 3 milyon TL yardım yapılacak!