Günümüzün üçte birini internette geçiriyoruz!

Günümüzün üçte birini internette geçiriyoruz!Sare Medya Ajans Başkanı Mehmet Durgut, We Are Social ve Hooutsite kuruluşlarının Türkiye’de internet ve sosyal medya kullanımına dair raporunu yorumladı. 


Sare Medya Ajans Başkanı Mehmet Durgut, We Are Social ve Hooutsite kuruluşlarının Türkiye’de internet ve sosyal medya kullanımına dair raporunu yorumladı. 

Rapora dair değerlendirmeler yapan Mehmet Durgut; ‘’Yaklaşık 84.7 milyonluk nüfusumuzun %77.7’si (65.8 milyon) internet erişimine sahipken yüzde 70.8’i (60 milyon) aktif bir şekilde sosyal medya kullanmakta. Son bir yılda ülkemizde sosyal medya kullanmaya başlayan kişi sayısı 6 milyon artmış.’’ şeklinde konuştu.

Türkiye’de internette geçirilen süre konusuyla ilgili de önemli açıklamalar yapan Mehmet Durgut; ‘’İnternette geçirilen ortalama süre geçen yıl yayınlanan raporda 7 saat 29 dakika iken bu yıl 7 saat 57 dakikaya yükselmiş durumda. Bu yükselişte elbette pandemi sürecinin etkisi yadsınamaz. Bir günde ortalama 8 saatimizi, yani günün üçte birini internette geçiriyor olmamız da çok önemli bir istatistik. Ayrıca bu sürenin yaklaşık 3 saatini sosyal medya hesaplarında geçirdiğimizi de söylemeliyiz.’’ dedi.

Günümüzün üçte birini internette geçiriyoruz!

En Çok Kullanılan Sosyal Ağ: Youtube 

Rapora istinaden sosyal medya mecralarının da kullanımlarıyla ilgili de önemli bilgiler veren Durgut; ‘’Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformları listesinde ilk 5 sıra değişmemiş olsa da bir önceki yıla önemli artışlar mevcut. Birinci sırada bulunan YouTube yüzde 90’dan yüzde 94,5’e, Instagram 83’ten yüzde 89.5’e, Whatsapp yüzde 81’den yüzde 87.5’e, Facebook yüzde 76’dan yüzde 79’a, Twitter yüzde 61’den yüzde 72.5’e yükselmiş durumda. Bu istatistikler bize tek bir gerçeği anlatıyor ki; markalar artık dijitale doğru strateji ile daha fazla önem vermeli. Ekibimizle birlikte bu istatistikleri oldukça önemseyerek, markalarımız için doğru stratejiyi belirlemeye çalışıyoruz.’’ dedi.

Yabancıya konut satışında dijitalin etkisi büyük!