GYODER Akademi Yabancıya Konut Satışı Toplantısı 21 Mayıs'ta!

GYODER Akademi Yabancıya Konut Satışı Toplantısı 21 Mayıs'ta! GYODER Akademi Yabancıya Konut Satışı Toplantısı 21 Mayıs'ta!

GYODER Akademi Yabancıya Konut Satışı, Taşınmaz Edinimi ve Vatandaşlık Alma Süreci Bilgilendirme Toplantısı 21 Mayıs Salı günü gerçekleştirilecek...Son dönemde özellikle yabancı bireysel yatırımcıların en az 250 bin ABD Doları değerinde bir mülk edinerek Türk vatandaşlığı almasının mümkün hale getirilmesi ile yabancıya konut satışı her geçen gün artarak devam ediyor.

Türkiye’de gayrimenkul sahibi olmak isteyen yabancı uyruklu kişilerin ülkemize ilgisi arttıkça, gayrimenkul geliştiriciler, emlak danışmanları ve hukuk büroları da gayrimenkul alım sürecindeki prosedürler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak durumunda kalıyorlar. Her gün karşılaşılan yüzlerce farklı vaka ile bu süreç son zamanların en çok merak edilen ve bilgiye muhtaç olduğu bir konu. Ama aslında yabancılara konut satışı prosedürü, konuyla ilgili bilgilere hakim olunduğunda, sanıldığı kadar zor değil…

GYODER Akademi’nin İçişleri Bakanlığı Yabancı Yatırımcılar Vatandaşlık Müracaat Ortak Ofisi’nin destekleriyle sektörü bu konuda bilgilendirmek adına düzenleyeceği toplantı ile yabancıya gayrimenkul satışı ve vatandaşlık alma süreci tüm yönleriyle ele alınacak ve pratik hayatta karşılaştığınız sorular en yetkili kişiler tarafından yanıtlanacaktır.

Toplantıda; İçişleri Bakanlığı Yabancı Yatırımcılar Vatandaşlık Müracaat Ortak Ofisi Göç İdaresi Genel Müdürlüğü kadrosundan Göç Uzmanı Alper Işık, Hazine ve Maliye Uzmanı Gönül Köklü Öztürk ve Tapu Uzmanı Hüseyin Üstün konuyla ilgili tüm bilgi ve birikimlerini katılımcılara aktaracaklardır.

Bilgilendirme Toplantısı İçeriği ve Konu Başlıkları Nelerdir?
Türk Vatandaşlığını Kazanma İş ve İşlemleri
Kamu İdareleri Uygunluk Belgesi Düzenleme İşleyiş Süreçleri
İkamet İzni ve Vatandaşlık Başvuru Süreçleri
Yabancı Yatırımcıların İstisnai Vatandaşlık Edinme Süreçlerinin İyileştirilmesine Yönelik Alanlar
Tapu Alım Süreci
Soru – Cevap Bölümü

Kimler Katılmalı?
Gayrimenkul satış ve pazarlama departmanlarında çalışan sektör profesyonelleri, danışmanlık şirketleri, emlak ofisleri, hukuk bürosu çalışanları, avukatlar ve gayrimenkul sektörü ile doğrudan veya dolaylı bir şekilde etkileşim halinde bulunan ve konuya ilgi duyan tüm sektör profesyonelleri ilgili toplantıya katılabilirler.*

Yabancıya Konut Satışı, Taşınmaz Edinimi ve Vatandaşlık Alma Süreci Bilgilendirme Toplantısı 21 Mayıs Salı günü İstanbul Ticaret Odası'nda gerçekleştirilecek.