Hak Grup'tan Avrupa'nın en büyük sağlık yatırımı Türkiye'ye

Hak Grup'tan Avrupa'nın en büyük sağlık yatırımı Türkiye'ye

Zem Zem Towers'ın ortakları arasında yer alan Hak Group, Kuveytli bir sermaye grubu için İstanbul'da 350 milyon dolarlık sağlık yatırımını yönetecek. Hak Grup CEO'su Aslan Tan 300 dönümlük arazi tespitinin yapıldığını ve projenin 2008 yılının ilk yarısınd

Grup olarak temel hedeflerinin gayrimenkul sektörüne katma değer kazandıran projeler geliştirmek olduğunu belirten Tan, Türk-Arap sermayeli yatırımın Türk müteahhidi seçmek için 2008'de ihaleye çıkılacağını açıkladı. Sağlık yatırımının içinde organik tarım bahçeleri, aqua parklar, kongre salonları, ön teşhis üniteleri, klinikler, eğitim alanları ve SPA merkezleri olacak.

Dubai'de 7 geceye 6200 dolar

Aslan Tan "Burası bitkilerle tedavinin yapılabildiği sağlıklı bir yaşam köyü haline gelecek ve dünyanın dört bir yanından insanları İstanbul'a çekecek. Tesisin en geç 2010 yılında faaliyete geçmesi isteniyor" dedi. Şirket halen Bahreyn, Dubai, Mekke, Kıbrıs ve İstanbul'da son derece lüks otel binalarını devre kullanım şeklinde pazarlıyor. Devre kullanım olarak, Mekke'de 50 yıl boyunca 4 kişinin bir kerede ödeyeceği bedel 3 bin dolar iken, Hac döneminde kullanılacak devre mülklerde 50 yıl boyunca her yıl 45 gün üzerinden 4 kişi için ödenecek toplam bedel 55 bin dolar. Bahreyn'de 7 gece kullanım bedeli 7 bin dolar, Dubai'de 30 yıllık kullanım için 7 gecelik bedel 6 bin 200 dolar, Kıbrıs'ta 25 yıl boyunca 3 bin dolar ve İzmit Kartepe'de ise 20 yıl boyunca 4 bin dolar seviyesinde bulunuyor.

SELMA ŞENOL/REFERANS

pus