Hakkari'nin gündeminde kentsel dönüşüm projeleri var!

Hakkari'nin gündeminde kentsel dönüşüm projeleri var! Hakkari'nin gündeminde kentsel dönüşüm projeleri var!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "Hakkari'mize 11 milyar liralık yatırım yaptık ve bu yatırımların bir kısmı bitti, bir kısmı da devam eden yatırımlar. Artık gündemimizde yeni parklar, bahçeler, kentsel dönüşüm projeleri var" dedi.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından, video konferansla yapılan dijital şehir buluşmalarına ilişkin videolu paylaşım yaptı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bakan Kurum paylaşımında, 1 Nisan itibarıyla Kahramanmaraş'ta başlatılan dijital şehir buluşmalarına devam edildiğini ve bugün Hakkari'de 31'incisini gerçekleştirdiklerini belirtti. Bakan Kurum, şehirlerin geleceği adına yapılan projelerin istişare edildiği toplantıların sürdüğünü de dile getirdi.

Murat Kurum, "Yeni Hakkari" hedefiyle Hakkari'deki projeleri konuşmak üzere, bu toplantıyı düzenlediklerini söyledi.

Şehirlerin, belediyelerin problemlerini ve sorunlarını aşmak üzere çalışmalar yapıldığını dile getiren Bakan Kurum, "Son 18 yılda Hakkari'mize 11 milyar liralık yatırım yaptık ve bu yatırımların bir kısmı bitti, bir kısmı da devam eden yatırımlar. Artık gündemimizde yeni parklar, bahçeler, kentsel dönüşüm projeleri vatandaşımız, hemşerilerimiz için yapılması gereken ekolojik koridorlar, tarihi meydanların ihyası gibi birçok çalışmayı da yapmaya gayret gösteriyoruz. Bu çerçevede bu toplantıları düzenliyoruz." değerlendirmesini yaptı.