Halis Toprak'ın ünlü Aslanlı Köşk'ü fahri konsolosluk oldu!

Halis Toprak'ın ünlü Aslanlı Köşk'ü fahri konsolosluk oldu! Halis Toprak'ın ünlü Aslanlı Köşk'ü fahri konsolosluk oldu!

Toprak Holding'in kurucusu Halis Toprak ile özdeşleşen Aslanlı Köşk, Fahri Konsolosluk oldu. TMSF tarafından RAMSEY'in sahibi iş adamı Remzi Gür'e satılan köşk, Gür'ün Güney Afrika Fahri Konsolos'u olmasının ardından konsolosluk binası oldu.
Toprak Holding'in kurucusu Halis Toprak ile özdeşleşen Aslanlı Köşk, Fahri Konsolosluk oldu. TMSF tarafından RAMSEY'in sahibi iş adamı Remzi Gür'e satılan köşk, Gür'ün Güney Afrika Fahri Konsolos'u olmasının ardından konsolosluk binası oldu.


2016 yılının başında hayata gözlerini yuman ünlü iş adamı Halis Toprak’ın bir zamanlar ikamet ettiği İstinye’deki Aslanlı Köşk Güney Afrika Fahri Konsolosluğu olarak kullanılmaya başlandı. Köşkün girişine “Güney Afrika Fahri Konsolosluğu İstanbul” tabelasının asıldığı gözlendi.REMZİ GÜR HAZİRAN AYINDA KONSOLOS OLDUFahri Konsolosluk görevi, 2015 yılına kadar geçtiğimiz günlerde vefat eden Alarko Holding’in yönetim kurulu başkanı İshak Alaton tarafından yürütülüyordu. Fahri Konsolosluğu görevi 2016 Haziran ayında giyim markası RAMSEY’i de bünyesinde barındıran Gürmen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Gür’e verildi.


KÖŞK 2009’DA SATILDI


Halis Toprak tarafından 1977’de kurulan Toprak Holding’in yönetimine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 2009 yılında el koydu. TMSF Bünyesine geçen Toprak Holding taşınmazları arasında Aslanlı Köşk de bulunuyordu. Köşk 2009 yılında ünlü giyim markası Ramsey’in de sahibi iş adamı Remzi Gür tarafından 23,8 milyon TL’ye satın alınmış, köşkün tapusu 2011 yılında tescil edilmişti.
ASLANLI KÖŞK’ÜN ÖZELLİKLERİ


Aslanlı Köşk’ün bulunduğu parseldeki 8.721,73 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde köşkün kendisi, misafirhane ve eski eser bir bina bulunuyor. 1173 metrekare kullanım alanlı Köşk'te, bodrum, zemin kat ve 1 normal kat yer alıyor.

Bodrum katta ana mutfak bölümü, personel odası, depo, çamaşırhane, wc, hamam, sauna ve kapalı havuz bölümleri yer alıyor. Zemin katta, giriş holü, oturma ve yemek odası bölümleri, mutfak ve mescit bölümü bulunuyor. 1. normal katta merpen holü, yemek ve oturma odası bölümleri, 1 adet şömine odası ile 2 adet yatak odası bölümleri yer alıyor.

Köşkün bitişiğindeki parselde bulunan 1.478,17 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde ise hizmetlilerin ikamet ettiği 2 adet bina ve 1 adet misafirhane mevcut. Birlikte kullanılmakta olan parseller arasında ayırıcı duvar bulunmuyor.‘KUZEY GÜNEY’ DE ÇEKİLMİŞTİ


Köşkte daha önce başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Öykü Karayel’in başrollerini oynadığı 2011 ve 2013 yılları arasında yayımlanan Kuzey Güney dizisinin çekimleri de yapılmıştı. Köşkün sahibi iş adamı Remzi Gür, daha önce basına Alanlı Köşk’ü 7 yıldızlı otel yapmayı düşündüğünü açıklamıştı.Sözcü