Has Mimarlık Shatt Al Arab Hastanesi’nin projesini hazırlıyor!

Has Mimarlık Shatt Al Arab Hastanesi’nin projesini hazırlıyor! Has Mimarlık Shatt Al Arab Hastanesi’nin projesini hazırlıyor!

Has Mimarlık, Irak’ın Basra kentinin en modern hastanesi olacak Shatt Al Arab Hastanesi’nin projesini hazırlıyor...60.000 m2 arsa üzerinde 120 yataklı olarak tasarlanan projede hastane 20.000 m2 inşaat alanına sahip olacak.

İlk kez bir Türk mimarlık firması tarafından projelendirilen Shatt Al Arab Hastanesi, en ileri teknolojiyle donatılacak.


Böyle bir projede Türk mimarlık firması olarak yer almak çok önemli. Türk mimarlarının da çok yakın zamanda yurtdışında Türk müteahhitlerinin yakaladığı başarıya ulaşacaklarını ifade eden Ayşe hanım Basra projesinin de bu açıdan hızla gerçekleşmeye başladığının ispatı olduğunu belirtiyor.


Hasol, HAS Mimarlık’ın tüm projelerinde benimsediği yeşil bina konsepti kapsamında bu projede de arsa verilerinin çok etkin bir şekilde kullanıldığını belirterek, Kuzey Irak’ın inşaat anlamında önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade ediyor. Özellikle sağlık yapıları tasarımında kullanılan EDAC sertifikası bu tur hastaneler için çok önemli ve Türkiye’de bu sertifikaya ilk ve tek sahip olan Has Mimarlık.