Hasankeyf'in yüzde 60'ı kamulaştırıldı!

Hasankeyf'in yüzde 60'ı kamulaştırıldı!İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı kürsüye çıkan DSİ 16. Bölge müdürü Ali Fuat Eker, Hasankeyf ve Ilısu Barajı çalışmalarıyla ilgili kurulu bilgilendirdi.


Eker, Ilısu Barajının Dicle Nehrinde en büyük baraj olduğunu belirtti. Hasankeyf'in kamulaştırılmasında da bilgi veren Eker, şunları söyledi; "alanların yüzde 60'ı kamulaştırıldı. Hasankeyf'in mevcut yerleşim alanı 500 dekar, yeni yerleşim alanı ise 3 bin dekardır. Hak sahiplerinden hiç kimse müracaatta bulunmadı. Vatandaşa diyoruz. Sizin bir talebiniz varsa biz yardımcı olalım. Ama maalesef yine müracaat olmuyor. Bu sebepten dolayı çalışmalarda gecikme yaşanıyor."


126 YENİ İŞ YERİ


Yeni Hasankeyf yerleşkesi hakkında da bilgi veren DSİ 16. Bölge müdürü Ali Fuat Eker, yeni yerleşkede 126 iş yerinin yapıldığını söyledi.


ZEYNEL BEY TÜRBESİ


Eker, Zeynel Bey türbesinin Kasım ayında taşınacağını söyledi. Eker, tarihi ilçe Hasankeyf'te taşınacak eserlerle ilgili bilgi verdi. Zeynel Bey türbesinin Kasım ayında taşınacağını belirten Eker: "Anıt eserlerin yerinde korunması ve taşınması ile ilgili Zeynel Bey türbesi yakından takip ettiğimiz bir konu. Şuan itibari ile Diyarbakır Kültür Varlıkları Kurulu tarafından türbenin alt projeleri tasdik edildi. Bundan sonra uygulama projelerinin yapılması ve akabinde de taşınmayla ilgili faaliyetler olan 2 kilometre yol inşaatı yapılacak. Takriben Kasım ayı itibari ile taşınma işi gerçekleşecek" dedi.İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı kürsüye çıkan DSİ 16. Bölge müdürü Ali Fuat Eker, Hasankeyf ve Ilısu Barajı çalışmalarıyla ilgili kurulu bilgilendirdi. Eker, Ilısu Barajının Dicle Nehrinde en büyük baraj olduğunu belirtti. Hasankeyf'in kamulaştırılmasında da bilgi veren Eker, şunları söyledi; "alanların yüzde 60'ı kamulaştırıldı. Hasankeyf'in mevcut yerleşim alanı 500 dekar, yeni yerleşim alanı ise 3 bin dekardır. Hak sahiplerinden hiç kimse müracaatta bulunmadı. Vatandaşa diyoruz. Sizin bir talebiniz varsa biz yardımcı olalım. Ama maalesef yine müracaat olmuyor. Bu sebepten dolayı çalışmalarda gecikme yaşanıyor."


126 YENİ İŞ YERİ


Yeni Hasankeyf yerleşkesi hakkında da bilgi veren DSİ 16. Bölge müdürü Ali Fuat Eker, yeni yerleşkede 126 iş yerinin yapıldığını söyledi.


ZEYNEL BEY TÜRBESİ


Eker, Zeynel Bey türbesinin Kasım ayında taşınacağını söyledi. Eker, tarihi ilçe Hasankeyf'te taşınacak eserlerle ilgili bilgi verdi. Zeynel Bey türbesinin Kasım ayında taşınacağını belirten Eker: "Anıt eserlerin yerinde korunması ve taşınması ile ilgili Zeynel Bey türbesi yakından takip ettiğimiz bir konu. Şuan itibari ile Diyarbakır Kültür Varlıkları Kurulu tarafından türbenin alt projeleri tasdik edildi. Bundan sonra uygulama projelerinin yapılması ve akabinde de taşınmayla ilgili faaliyetler olan 2 kilometre yol inşaatı yapılacak. Takriben Kasım ayı itibari ile taşınma işi gerçekleşecek" dedi.Batman Postası