Çukurova Balkon

Hatay’da 3. Yapı, İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı açıldı!

Hatay’da 3. Yapı, İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı açıldı! Hatay’da 3. Yapı, İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı açıldı!

Hatay Antakya'da 52 firmanın katıldığı 3. Yapı, İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı 7 bin metrekare alanda açıldı. Fuara 52 firma katıldı...


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde 52 firmanın katıldığı 3. Yapı, İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı açıldı. 7 bin metrekare alanda açılan fuara 52 firma katıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; inşaat malzemeleri, dekorasyon ürünleri, bahçe dekorları, yapı ekipmanlarının sergilendiği fuarda, firmaların akıllı daire tanıtımı da yer aldı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay'ın komşu ülkede yaşanan savaştan hem ekonomik hem de sosyal anlamda etkilendiğini belirtti. 

Doğan, Suriye savaşında son aşamaya gelindiğini söyledi. Doğan, "Suriye'nin yapılandırılması ve inşası önemli bir hal almıştır. Suriye krizinin en büyük zararını çeken ilimiz, artık bu yapılandırmada, Suriye’nin inşasında en önemli görevi almalı, en önemli ekonomik faktörü de yerine yetirmelidir. Bu fuarı bu açıdan önemsiyorum" şeklinde konuştu.

Doğan, inşaat sektörünün ekonomilerin en önemli temel taşlarından bir tanesi olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti;

"Geçen yıl içerisinde Hatay'da 10 milyar lira vergi tahsilatı yaparak 81 il içerisinde yedinci sırayı almayı başardık. Bu ciddi bir rakamdır ve ilimiz açısından ve ilimizin ekonomik yapısı açısından da önemli bir göstergedir. Yine 2018 yılında gümrük kapılarımızdan 6 milyar dolarlık bir ihracatımız var. Bunun 3 milyar dolarlık kısmını sadece Hatay olarak bizim yaptığımızı söylemek istiyorum."

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da fuarın üçüncüsünü yapmanın mutlululuğunu yaşadıklarını söyleyerek, kentteki fuarlardan başarılı sonuçlar alındığını belirtti.

EXPO 2021 kapsamında hem Antakya ilçesinde hem de İskenderun ilçesinde kalıcı fuar alanlarını yapacaklarına değinen Savaş, Hatay’ın mesleki zenginliğin büyük kitlelere tanıtılmasının önemli olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından törenle açılan fuar, 14 Nisan'a kadar gezilebilecek.