Çukurova Balkon

Hatay'da hayırseverlerin yaptırdığı cami ibadete açıldı!

Hatay'da hayırseverlerin yaptırdığı cami ibadete açıldı! Hatay'da hayırseverlerin yaptırdığı cami ibadete açıldı!

Hatay Yayladağ'da hayırseverler tarafından yaptırılan Kızılgöl Camisi ibadete açıldı. Caminin açılış törenine Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu katıldı. 


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Hatay'ın Yayladağı ilçesinde hayırseverlerin desteğiyle yaptırılan Kızılgöl Camisi törenle ibadete açıldı. Yayladağı ilçesi Kışlak Mahallesi Kızılgöl mevkisinde, 5 dönümlük arsaya 300 metrekare ve 3 katlı olarak inşa edilen cami için açılış töreni yapıldı. Açılışa, Yayladağı Kaymakamı Tahir Yılmaz, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Yayladağı Müftüsü Hamza Köse, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, açılış törenine katılan Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu konuşmasında cami yapmanın önemine dikkat çekti. Bütün camilerin Kabe-i Muazzama'nın birer şubesi olduğunu söyeleyen Kavillioğlu, şunları söyledi:

"Camilerimiz birlik, beraberlik ve barış içerisinde yaşamamızın manevi bir tapusudur. Camilerimize sahip çıkalım. Rabbim inşallah cemaatini bol ve genç eylesin. Minaresinden ezan sesini eksik etmesin. Temelinden tepesine kadar emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, Yayladağı halkına ve İslam alemine hayırlı uğurlu olsun."

Kızılgöl Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Ali Yarar da hayırseverlerin desteğiyle yapılan caminin 18 ay gibi kısa bir zamanda tamamlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.