Hatipoğlu Apartmanı'nın inşaatını Büyükartı İnşaat yapacak!

Hatipoğlu Apartmanı'nın inşaatını Büyükartı İnşaat yapacak!Kuyumcukent Gayrimenkul tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Hatipoğlu Apartmanı inşaat işi ihalesini Büyükartı İnşaat kazandı


Kuyumcukent Gayrimenkul tarafından yapılan açıklama şöyle; 

Şirketimiz Bağlı Ortaklığı Hatipoğlu Adi Ortaklığı Yönetim Kurulu tarafından 25.05.2016 tarihinde gerçekleştirilen inşaat yapım ihalesi sonuçlanmış olup, ihale açık eksiltme usulü en düşük teklif veren Adi Ortaklık ortağımız Büyükartı  İnşaat Mimarlık Dekorasyon Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından kazanılmıştır.


İhale konusu Hatipoğlu Apartmanı  inşaat projesi değerleme raporu 1A Grup Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. firması tarafından hazırlanmış olup, bu raporun hazırlanmasında ruhsat onaylı projeler, keşif, metrajlar, teknik şartname ve inşaat yapım sözleşme şartları, iş bu değerleme raporunun varsayımlarını oluşturmuştur.


Rapor sonucunda yukarıda bahsi geçen varsayımlar temel alınarak tahmini inşaat proje maliyet tutarı hesaplanmıştır.


İhale sonucu Büyükartı  İnşaat Mimarlık Dekorasyon Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından teklif edilen tutarının gayrimenkul değerleme raporunda yer alan tahmini inşaat proje maliyet tutarından düşük olması sebebiyle söz konusu ihalenin Büyükartı İnşaat Mimarlık Dekorasyon Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasına verilmesi Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından uygun bulunarak onaylanmıştır.