06 / 12 / 2023

Haytek İnşaat Kadıköy karma konut projesi için sözleşme imzalandı!

Haytek İnşaat Kadıköy karma konut projesi için sözleşme imzalandı!

Borova Yapı Endüstrisi iştiraki olan Haytek İnşaat bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda Borova Yapı Endüstrisi tarafından yapılan açıklamaya göre Kadıköy karma konut projesi için sözleşme imzaladı...Borova Yapı Endüstrisi tarafından yapılan açıklama şöyle;


Şirketimiz iştiraklerinden HAYTEK İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş.'nin,  İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Merpenköy Mah.'nde kain muhtelif ada ve parseller üzerinde gerçekleştirilecek "Arsa Payı Karşılığında Konut (Residence) , Ticaret, Sosyal Tesis İnşaatı" yapımı işi kapsamında, hissesi bulunan diğer arsa sahibi Ayten Uluocak ile "Yüklenici Firma" sıfatıyla sözleşme imzalamıştır.


Tevhid işlemlerinden sonra kesinleşecek olan inşaat alanı yaklaşık 15.000 m2 olacaktır. Tamamı boşaltılan binaların teslimi ve tevhit ifraz işlemlerinden sonra alınacak yeni parsel(ler) numarasıyla inşaat ruhsatı alındıktan sonra inşaat süresi başlayacaktır (yaklaşık 1 yıl sonra). Kat karşılığı inşaat işinde paylaşım %54 Arsa Sahipleri, %46 Yüklenici Firma şeklinde olacaktır. İnşaatın süresi, ruhsat tarihinden itibaren 36 aydır.


Gereği bilgilerinize arz olunur.

Geri Dön