28 / 09 / 2022

Haziran ayı işsizlik rakamları açıklandı! Bir önceki aya göre fark var!

Haziran ayı işsizlik rakamları açıklandı! Bir önceki aya göre fark var!

Ülkemizde işsizlik oranı, hazirandan bir önceki aya yani mayıs ayına göre; 0,3 puanlık azalış ile % 10,3 seviyesinde gerçekleşti. Detaylı rapor haberimizde…Hanehalkı İşgücü Araştırması sonuçlarını duyurdu. Araştırmanın sonuçlarına göre; 15 ve daha yukarı yaşta olan kişilerde işsiz sayısı 2022 yılı haziran ayında bir önceki aya yani mayıs ayına göre 136 bin kişi düşüş göstererek 3 milyon 541 bine indi. İşsizlik oranı ise 0,3 puan azalış gösterip % 10,3 seviyelerinde kayıtlara geçti. İşsizlik oranı erkeklerde % 8,5 iken kadınlarda % 13,8 olarak aktarıldı.

MEVSİM ETKİSİNDEN ARINDIRILMIŞ İSTİHDAM ORANI % 47,8 OLDU

İstihdam edilenlerin sayısı ele alındığında 2022 yılı haziran ayında bir önceki aya oran ile 46 bin kişi düşüş göstererek 30 milyon 866 bin kişi, istihdam oranı ise 0,1 puanlık düşüş ile % 47,8 oldu. Bu oran erkeklerde % 65,3 iken kadınlarda % 30,6 olarak kaydedildi.

Haziran ayı işsizlik rakamları açıklandı! Bir önceki aya göre fark var!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön