Hilton Mall Of İstanbul Otel 2020'de açılacak!

Hilton Mall Of İstanbul Otel 2020'de açılacak!Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı portföyünde yer alan ve otel, kongre merkezi ile rezidanstan oluşan Mall Of İstanbul 2. Etap projesinde otel kısmı için Hilton markası ile anlaştı...


Torunlar GYO portföyünde yer alan ve Otel, Kongre Merkezi ile Rezidans'tan oluşan Mall Of İstanbul 2. Etap projesinde otel kısmı için Hilton markası ile anlaştı.

2020 yılının yaz aylarında konuklarını ağırlamaya başlaması planlanan Hilton Mall of İstanbul’da, 19’u süit, 161’i standart olmak üzere toplam 180 oda yer alıyor. 366 ziyaretçi kapasiteli otelde, kongre merkezi, restaurant, executive lounge, spa, fitness center ve havuz gibi sosyal donatıların yanı sıra mağaza alanları oluyor. Açıldığında yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlayacak Hilton Mall of İstanbul, Torunlar GYO yüzde 100 iştiraki olan TRN Otel İşletmeciliği tarafından franchise anlaşması modeli ile işletilecek. Mall of İstanbul Hilton Oteli franchise anlaşması imza töreni Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve Hilton MENA&T Bölgesi (Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye) İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser’ın katılımıyla düzenlendi.

Aziz Torun, anlaşma töreninde şunları söyledi: “Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından dünyada “Best of the Best” olarak tescillenen Mall of İstanbul’da, dünyanın en önemli otel markası Hilton ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Rezidanslarında 35 ayrı milletten yatırımcısı bulunan ve her yıl 2 milyonun üzerinde yabancı turist ağırlayan Mall of İstanbul, Hilton markası ile birlikte uluslararası cazibesini daha da artıracaktır.” Torun; “Arsa hariç 71 milyon USD yatırım bedeli ile hayata geçirdiğimiz Hilton Mall of İstanbul, 2020 yılının ikinci yarısında konuklarını ağırlamaya başlayacak. 5 kıtada 260’ın üzerinde şehre uçuş imkânı sunan İstanbul Yeni Havalimanı’na en yakın 5 yıldızlı otellerden biri olarak hizmet verecek” dedi.

Önümüzdeki yıl hizmete açılacak Ataköy - İkitelli Metro hattı üzerinde bulunan Masko istasyonunun Mall of İstanbul projesi ile direkt bağlantısı olduğunu söyleyen Torun; “Metro sayesinde konuklarımız İstanbul’un her noktasına kolayca ulaşma imkânına da sahip olacaklar” şeklinde konuştu. 

Torun; “Hilton otelimizin, 350 mağazası ile dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapan, gurme restoranları, yeme içme alanları, Avrupa’nın en büyük tematik kapalı eğlence parkı, sinemaları ve sahnesi ile Türkiye’nin en büyük alışveriş, eğlence ve yaşam merkezi Mall of İstanbul ile büyük bir sinerji oluşturacağına inanıyoruz. Hilton Mall of İstanbul, İstanbul’un giderek artan kültür, sağlık, eğitim ve alışveriş turizmine de önemli katkılar sunacaktır” dedi. Torun, “1410 kişi kapasiteli konferans salonu ve farklı büyüklüklerdeki 10 adet toplantı salonu ile Hilton Mall of İstanbul, hem uluslararası hem de ulusal iş toplantılarına ev sahipliği yapacak özelliklere de sahip” ifadelerini kullandı.

Hilton Mall Of İstanbul Otel 2020 

Törende Hilton adına açıklamalarda bulunan Hilton MENA&T Bölgesi (Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye) İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser ise “Böyle harika bir projenin parçası olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Hilton Hotel ve Resorts markası olarak Hilton İstanbul Bosphorus’u açtığımızdan bugüne kadar 60 yılı aşkın süredir uluslararası seyahat pazarının öncülüğünü yapıyoruz. Hilton Mall of İstanbul ile şehrin gelişen ve yükselen bölgesinde de en üst standartları belirlemeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Otelde, kongre merkezi, restaurant, executive lounge, spa, fitness center ve havuz gibi sosyal donatıların yanı sıra mağaza alanları da yer alıyor.

Hilton Mall Of İstanbul, Torunlar GYO'nun yüzde 100 iştiraki olan TRN Otel İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş. tarafından franchise anlaşması modeli ile işletilecek. Arsa hariç 71 milyon USD yatırım bedeli öngörülüyor.

İstanbul için müşterilerin tüm günlerini geçirebilecekleri yeni bir yaşam merkezi olarak tasarlanan Mall of İstanbul 350 mağazalı ve 4 bin araç kapasiteli alışveriş merkezinin yüzde 30'u eğlence ve yeme içme alanlarına ayrılmış durumda. 10 bin 45 metrekaresi çocuk eğlence, 8 bin 962 metrekaresi 16 salonda 3 bin 50 koltuk kapasiteli sinema kompleksi ve 9 bin 481 metrekare sergi, 700 koltuk kapasiteli konferans / tiyatro salonuyla zenginleştirilmiş 154 bin 479 metrekare BKA'lık bir alana inşa edildi. Mall of İstanbul Projesi, TEM Otoyolu üzerindeki Mahmutbey gişelerinin yanında yer alıyor. AVM 23 Mayıs 2014 tarihinde hizmete açıldı.

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) MOİ 2. Etap Projesi ve Hilton Otel Anlaşması hakkında açıklama yaptı.

Torunlar GYO'nun KAP açıklaması:

Torunlar GYO portföyünde yer alan ve Otel, Kongre Merkezi ile Rezidans'tan oluşan Mall of İstanbul 2. Etap projesinde otel kısmı için Hilton markası ile anlaşılmıştır. 2020 yılının yaz aylarında konuklarını ağırlamaya başlaması planlanan Hilton Mall of İstanbul Otel; 19'u süit, 161'i standart olmak üzere toplam 180 odadan oluşmaktadır. Otelde, kongre merkezi, restaurant, executive lounge, spa, fitness center ve havuz gibi sosyal donatıların yanı sıra mağaza alanları da yer almaktadır. Hilton Mall of İstanbul, Torunlar GYO'nun %100 iştiraki olan TRN Otel İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş. tarafından franchise anlaşması modeli ile işletilecektir. Arsa hariç 71 milyon USD yatırım bedeli öngörülmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.