Hilton'dan 3 yeni Hampton by Hilton tesisi!

Hilton'dan 3 yeni Hampton by Hilton tesisi!

Türkiye'deki portföyüne üç yeni Hampton by Hilton tesisi ekleyen Hilton (NYSE: HLT), bu yılki çarpıcı büyümesine devam ediyor.


Türkiye'deki portföyüne üç yeni Hampton by Hilton tesisi ekleyen Hilton (NYSE: HLT), bu yılki çarpıcı büyümesine devam ediyor.

Hilton, imzalanan üç yeni anlaşmayla Hampton by Hilton Denizli Güney, Hampton by Hilton İstanbul Unkapanı ve Hampton by Hilton İstanbul Sirkeci tesislerini portföyüne kazandırdı. Daha önce eklenen Tekirdağ’ın Çerkezköy ve Istanbul’un Arnavutköy ilçesindeki tesislerle birlikte, Hilton bu yıl portföyüne 5 yeni Hampton by Hilton ekledi. İmzalanan yeni anlaşmalarla ile bu yıl onaylanan proje sayısı toplamda 10'u bulan Hilton, Türkiye'deki portföyüne 1.400'den fazla yeni oda kazandırdı.

Hilton EMEA Bölgesi İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, "2020 yılında sektörümüzde yaşanan tüm zorluklara rağmen Türkiye'deki portföyümüzü genişleterek önemli bir büyüme ivmesi kazandık. Pazardaki otel sahipleri yeni projeler geliştirirken markalarımıza sınıfının en iyisi olarak bakmaya devam ediyor. Bu 3 yeni anlaşma bizi Türkiye’deki faaliyette ya da geliştirilmekte olan toplam 100 otellik dönüm noktamıza daha da yakınlaştırdı. Bu hedefimize ulaştığımızda toplam 100 otelin 20’den fazlası Hampton By Hilton olacak” diye konuştu. 

Misafirlere verilen hizmetler arasında ücretsiz sıcak kahvaltı, 24 saat açık aperatif alanı, enerjik ve ferah bir konsepte sahip lobi, tüm alanlarda ücretsiz Wi-Fi erişimi, fitness merkezi ve 24 saat açık iş merkezi yer alıyor. 

Hampton by Hilton İstanbul Sirkeci

2022'de açılması planlanan 102 odalı tesis, İstanbul'un en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olan Fatih ilçesindeki Sirkeci semtinde konumlanıyor. Tarihi İstanbul yarımadasındaki tüm önemli turistik mekanlara yürüme mesafesinde olan tesisten şehrin diğer bölgelerine toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşım sağlanıyor. 

Hampton by Hilton İstanbul Unkapanı

155 odaya sahip bu orta ölçekli tesis Fatih ilçesinin Unkapanı semtindeki harika konumuyla ön plana çıkıyor. 2024'te açılması beklenen tesis, tarihi İstanbul yarımadasındaki önemli yerlerin yanı sıra üç büyük üniversiteye, IMÇ ticaret merkezine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, ayrıca Beyoğlu, Taksim ve Karaköy gibi semtlere de çok yakın mesafede yükseliyor. 

Hampton by Hilton Denizli Güney

2022'de açılması planlanan 150 odalı tesis, Hilton'un önemli bir sanayi merkezi olan Denizli'nin güneybatı bölgesindeki ilk oteli olma özelliğine sahip olacak. Denizli'yi Antalya'ya bağlayan ana yol üzerinde inşa edilecek olan tesis şehir merkezine kolay erişim fırsatı sağlayacak. Konukların Hampton by Hilton tesisinden bekleyebilecekleri tüm özelliklere sahip olacak otelde ayrıca 100 kişilik bir toplantı salonu yer alacak.

Türkiye'de yedi markadan oluşan portföyüyle hizmet sunan ve ülke genelinde 68 otelin işletmeciliğini üstlenen Hilton, geçtiğimiz haftalarda Hilton Mall of İstanbul'u faaliyete geçirdi ve LXR Hotels & Resorts markasını Bodrum'la tanıştırdı. Şirketin ayrıca geliştirme sürecinde olan 28 oteli var.

Hilton Bodrum'daki üç yeni otelini bu sezon açıyor!