28 / 11 / 2023

Horoz Lojistik gayrimenkule giriyor

Horoz Lojistik gayrimenkule giriyor

Horoz Lojistik son yılların gözde sektörü gayrimenkule girenler arasına katıldı. 

Gayrimenkul son yılların en gözde sektörlerinden biri...

Son yıllarda canlanan talebin etkisiyle birlikte gayrimenkul sektörü farklı sektörlerden yatırımcıların da edata ağzını sulandırıyor. Öyle ki tekstilcisinden gıdacısına kadar herkes sektöre girmek için adeta birbiriyle yarışıyor.

Ellerindeki gayrimenkulleri değerlendirip ortak ya da tek başına sektöre adım atanlar da var. Adı lojistik sektörüyle özdeşleşen Horoz da bunlarda biri. Firmanın gayrimenkul sektörüne girmeye hazırlandığını geçen hafta sonu gazetelerin birindeki İK(İnsan Kaynakları) sitesindeki eleman alımına ilişkin bir ilanda

Daha doğrusu ilandaki satır aralarında rastladık. Evet yanlış okuyamadınız! İlanda, lojistikten gayrimenkul sektörüne girmeye hazırlanan firmanın, Haramidere'de 350 bin m2 alan üzerinde kurulacak konut ve ticari gayrimenkul projesi için eleman alacağı yer alıyordu. Biz de bunun üzerine Horoz Lojistik'ten yetkilileri arayıp bu konuda bir haber yapmak istediğimizi söyledik. Gelen yanıt şu an erken olduğu için yetkililerin bu konuda konuşmak istemediği yönündeydi. Biraz araştırınca detayları ulaştık. Öğrendiğimize göre 20 yıldır

Haramidere'de genel merkezi bulunan şirketin sahipleri bölgedeki arsaların fiyatlarının artması üzerine burayı değerlendirme yoluna gitmeye karar vermişler.

Genel merkezin yer aldığı 350 bin m2 alan üzerinde konut ve bir alışveriş merkezi projesi yapılması düşünülüyormuş. Bunun için şuaralar hummalı bir çalışma yürütülüyormuş. Horoz Lojistik, projeyi yapacak inşaat firmasını tespit etmek için şuaralar birçok inşaatçıyla yoğun bir görüşme trafiği yürütüyormuş. 20 yıldır Haramide'de bulunan firma, önümüzdeki yılın başında buradan tamamen taşınacak. Konut ve alışveriş merkezi projesinin ise 2008'in başında start alması planlanıyor.
KEZBAN GEBETAŞ/TEK BORSA


Geri Dön