12 / 08 / 2022

Hükümetin kredi adımından sonra dolar resmen çakıldı!

Hükümetin kredi adımından sonra dolar resmen çakıldı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun bankalardan Türk lirası cinsinden kredi çekecek şirketlerin bilançolarının denetlenmesini istemesi ve 15 milyon TL sınır koymasına ilişkin adımından sonra dolarda gözle görülür bir düşüş gerçekleşti. İşte detaylar...Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun bankalardan Türk lirası cinsinden kredi çekecek şirketlerin bilançolarının denetlenmesini istemesi ve 15 milyon TL sınır koymasına ilişkin adımından sonra dolarda gözle görülür bir düşüş gerçekleşti. İşte detaylar...

BDDK’nın bankalardan kredi kullanacak şirketlerin mali bilançolarına 15 milyon lira sınırı koyulacağına dair haberin açıklanmasıyla birlikte dolar kurunda gözle görülür bir şekilde düşüş yaşandı. Gün içinde 17 lira 37 kuruş seviyesini test eden dolar an haberin yazıldığı an (24 Haziran 2022 Cuma saat 20:39 itibarıyla) 16 lira 75 kuruşa kadar geriledi.

Dolar kuru, Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 14’de sabit tutma kararından sonra bu haftayı hafif dalgalı seyirle 17,36 euro ise 18,32 lira seviyesinde işlem görmüştü.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.