Hüseyin Genç kimdir?

Hüseyin Genç kimdir?

Genç İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Genç kimdir? Murat Genç'in babası Hüseyin Genç, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Hüseyin Genç, 1948 yılı Diyarbakır doğumlu. Lise mezunu Hüseyin Genç, 1976 yılından bu yana müteahhitlik yapıyor. Genellikle altyapı işleriyle uğraşan Hüseyin Genç, geçmiş dönemlerde üstyapı işlerine de imza attı. 

Babadan oğula geçen başarılı bir marka olduklarını söyleyen Hüseyin Genç, "Tescilli bir markayız. 1943 yılında babamın aldığı takdirname bana devlet işlerinde dürüst iş yapın pusulası oldu" diyor. 

Müslim Genç'in 1930'lu yıllarda girdiği yol inşaatları işlerinden sonra, Genç İnşaat 1975'te sırasıyla Genko İnşaat, HGM Akaryakıt İnşaat Şirketi ve 1994'te Manisa Genç Beton Santrali'ni iş dünyasına kazandırdı. 

2006'da Kütahya-Simav-Demirci 1. Kısım Karayolu işini tamamlayan Hüseyin Genç 2007'de İzmir-Manisa ve Polatlı-Haymana karayolu işlerini de gerçekleştirdi. 
 
Bina ve yol inşaatları yanı sıra Manisa'da ve Ankara'da siteler yapan Genç İnşaat, Genç Yaşam Sitesi adı altında yeni Manisa'da Kent Park'a bakan manzaralı konutlara imza attı.