İBB, Ataşehir'de 174 bin 900 TL'ye arsa satıyor!

İBB, Ataşehir'de 174 bin 900 TL'ye arsa satıyor!

İBB, Ataşehir Yeni Sahra Mahallesi Karabağ Sokak´taki 116 metrekare büyüklükteki arsayı 174 bin 900 TL'ye satıyorİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ataşehir, Yeni Sahra Mahallesi Karabağ Sokak´taki 116 metrekare büyüklükteki arsayı 174 bin 900 TL tahmini bedel ve 5 bin 247 TL geçici teminat ile satışa çıkardı. Mesken Müdürlüğü´nün gerçekleştireceği ihale 15 Eylül tarihinde yapılacak. Tamamı belediyeye ait olan arsa halen boş bulunuyor.

Tuzla Aydınlı toplu konutun yeni adresi oluyor
Ucuz konut işine yönelen Emlak Konut GYO, Tuzla Aydınlı´yı üs olarak seçti. Bölgede 666 konut yaptırmak üzere ihale açan Emlak Konut, 12 Ekim´de teklifleri toplayacak. Bu konutların sayısını orta vadede 5 bine çıkarmayı planlayan Emlak Konut, Anadolu yakasında adres olarak Tuzla Aydınlı´yı seçti. Avrupa yakasında ucuz konutun adresi olarak gösterilen Esenyurt´a Anadolu yakasında rakip olması beklenen Tuzla Aydınlı´da halen Dumankaya ve Fiyapı gibi firmalar ile TOKİ, ucuz konut projeleri gerçekleştiriyor.

Tuzla´ya ilk etapta 666 konut geliyor
Aydınlı´da gerçekleştirilmesi planlanan ucuz konut projelerinin ilki olarak Emlak Konut GYO, Tuzla´da 666 konut yaptırmak üzere harekete geçti. Emlak Konut 1. etap 1. kısımda yaptıracağı 666 konuta ek olarak ihale kapsamında 8 ticaret alanı, 1 sosyal tesis, ada içi alt yapı, imar yolları ve çevre düzenlemesi de yaptıracak. Tünel kalıp sistemi ile yapılması planlanan konutların ihalesi 12 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirecek.

Emlak Konut rotayı `ucuz´a kırdı
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum yaptığı açıklamada, halka arzdan elde edecekleri gelir ile orta ve alt gelir seviyesine hitabedeceklerni açıklayarak, "Bu yıl üretilecek konut sayısı ticari ünitelerle birlikte 25 bin, yılsonunda 30 bini bulacak. Halka arz geliriyle en az bunu yapacağız. Burada ağırlığı deprem ve kentsel dönüşüm projelerine vereceğiz" demişti.

Adres lobi
Adres Lobi Aydınlı´da 3 tarafı cadde ve bulvarlarla çevrili olarak 3 blokta 527 konut olarak projelendirildi. 21 bin 813 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilen Adres Lobi projesi Tago Mimarlık tarafından dizayn edildi. Adres Lobi'de açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, çocuk oyun alanı, mini basketbol sahası, yansıma havuzları, yürüyüş ve koşu parkurları, 24 saat güvenlik yer alıyor. Dış cephede yer alan semt çarşısı 41 mağazadan oluşuyor.

Fi-Yaka Tuzla 2
12 katlı 4 bloktan oluşan projede 238 adet konut bulunuyor. Bin metrekarelik ticari alan ile girişimcilerin yüzünü güldüren projenin yüzde 80'i yeşil alandan oluşuyor. Proje Haziran 2011'de teslim edilecek. 2+1 ve 1+1 daire seçenekleri bulunan Fi-Yaka Tuzla 2 projesi, sosyal alanları açık ve (numaralı) kapalı otopark, oyun alanı, spor merkezi, kameralı güvenlik sistemi ve tüm alanlarda kablosuz internet imkanları ile yine örnek bir proje olmaya aday.

Emlak Konut´un ucuz konut konsepti ile hareket ettiği Alemdağ Konutları İstanbul Çekmeköy´de inşa ediliyor. 75 bin 600 metrekarelik konut alanının yüzde 80´i yeşil alan olarak ayrılan projede toplam 1192 konut inşa edilecek. Temili Mayıs ayında temeli atılan konutların 2012 yıl sonunu dteslim edilmesiplanlanıyor. Konutların 527 adedi kura ile sahiplerini bulurken,kuraya 700 talep geldi. Konutlar 58 metrekare ile 193 metrekare arasında değişirken fiyat olarak 83 bin TL ile 293 bin TL arasında değişiyor.

Alemdağ Konutları´nda büyüklükleri ise 58 metrekare ile 176 metrekare arasında değişen konutlar bulunuyor. Emlak Konut, yaptığı açıklamada fiyatların 89 bin TL ile 266 bin TL arasında değiştiğini bildirdi.