Çukurova Balkon

Iconıc Awards 2013’den Mimarlar Workshop’a ödül!

Iconıc Awards 2013’den Mimarlar Workshop’a ödül! Iconıc Awards 2013’den Mimarlar Workshop’a ödül!

Mimarlar - Workshop, SEV İlkokul ve Lise Kampus Projesi ile Almanya’ nın prestijli ödül programlarından Iconıc Awards 2013’de Concept - Visionary Architecture ödülüne layık görüldü...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Almanya’da gerçekleştirilen uluslararası Iconıc Ödülleri’nde, Yüksek Mimar Mehpare Evrenol yürütücülüğündeki Mimarlar Workshop, İstanbul’un kentsel dönüşüm alanlarından biri olan Nişantepe’de 50.000 metrekarelik bir alana sahip SEV İlkokul ve Lise Kampus Projesi ile Concept - Visionary Architecture ödülünün sahibi oldu.

Alt katlar da olmak üzere ışık alan, enerjik bir ortam sağladık

Güneydoğu ve güneybatı yönlü olmak üzere iki üçgen binadan oluşan projede, her mekanın gün ışığı alabilmesinin öncelikli hedefleri olduğunu dile getiren Mehpare Evrenol; “Projemizin dizaynını; bol, kolay ulaşılır açık teneffüs alanlarına ve doğal ışığa verilen önemle şekillendirdik. Her iki binada da iç avlular, geniş kat bahçeleri ve tepe ışıkları kullandık. Tepe ışıklıkları sayesinde alt katlar dahi gün ışığı alabilen kütüphane, yemekhane, sosyal alanlar ile ışıklı, enerjik bir ortam sağlamış olduk”  dedi.

Aynı zamanda, sürdürülebilirliğin tasarımlarının ana hedefi olduğunu söyleyen Evrenol; “ Her projemizde olduğu gibi bu projemizin de ana hedefi sürdürülebilir olmasıdır. Bu doğrultuda Kent ısı adası etkisinin azaltılması, yağmur suyunun bitkisel yüzeylerde geri dönüşüm kazanması ve bina çevresindeki ekolojik canlılığın arttırılması amacıyla bitkilendirilmiş çatı yüzeyleri tercih ettik. Ayrıca çatı yüzeylerinde kullanılan kaplama malzemelerinin renk, doku ve yapı bakımından güneş ışınımlarını yansıtıcılık özelliğinin yüksek olmasına önem verdik” diye konuştu.