29 / 01 / 2023

İDO yarıyıl tatilinde bazı hatlarda ek sefer yapacak!

İDO yarıyıl tatilinde bazı hatlarda ek sefer yapacak!

İDO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, sömestir tatilinin, bayram tatili yoğunluğunda geçeceğini öngörerek hazırlıklarını tamamlayan İDO, iki hafta boyunca birçok hattında ek sefer yapacak.İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), yarın başlayacak yarıyıl tatili için bazı hatlarda ek sefer düzenleyecek. 


İDO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, sömestir tatilinin, bayram tatili yoğunluğunda geçeceğini öngörerek hazırlıklarını tamamlayan İDO, iki hafta boyunca birçok hattında ek sefer yapacak. 


Özellikle tatilin başlangıç ve son günlerinde dış hatlardaki seferlerinde oluşacak yoğunluğu önlemek amacıyla tedbir alan İDO'nun ek sefer programına göre, yarın ile 8 Şubat Pazar günleri arasında her gün Yenikapı-Yalova hattında karşılıklı 13.30 hızlı feribot seferleri yapılacak. 


24 Ocak Cumartesi günü, Pendik-Yalova hattında karşılıklı 13.00 hızlı feribot seferi ile 26-27-28-29 Ocak ve 2-3-4-5 Şubat tarihlerinde 11.10 Kadıköy-Yenikapı-Bursa ve 14.00 Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü ek seferleri gerçekleştirilecek. 


Ayrıca, Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında da yoğunluğu karşılamak amacıyla gidiş-dönüş indirim kampanyası ve gece 02.00-06.00 saatlerinde Eskihisar'dan Topçular yönüne uygulanan indirim kampanyası devam edecek.


- İki hafta içinde 944 sefer düzenlenecek


Tatil boyunca çalışacak dış hat hızlı feribot ve deniz otobüsü sefer sayısı 944'e çıkarılırken, tüm seferler için yaklaşık 538 bin koltuk ve 84 bin araç bileti satışa sunuldu. 


Hızlı feribot hatlarında yolcular, Yenikapı-Bursa hattında 11, Yenikapı-Yalova hattında 9, Pendik-Yalova hattında 5, Yenikapı-Bandırma hattında ise 25 liradan bilet alabilecek. 


Ayrıca, araçla seyahat etmek isteyenler de Yenikapı-Bursa hattı için 63, Yenikapı-Yalova hattı için 44, Pendik-Yalova hattı için 19, Yenikapı-Bandırma hattı için de 99 lira ödeme yapacak. 


AA
Geri Dön