İGİAD’lı İşadamlarından Sudan’a yatırım!

İGİAD’lı İşadamlarından Sudan’a yatırım! İGİAD’lı İşadamlarından Sudan’a yatırım!

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği önderliğinde Sudan Cumhuriyetine gezi düzenleyen işadamları yatırım yapma kararı aldı.Yatırımın ağırlıklı olarak tekstil, mobilya ve tarım sektörlerinde olacağı açıklandı.Üyesi olan firmaların dünya pazarına açılmasını sağlamak amacıyla geniş katılımlı organizasyonlar gerçekleştiren İGİAD, Sudan’a giderek burada iş görüşmelerinde bulundu. İGİAD’lı iş adamlarının katıldığı iş gezisinde grup, bakanlar düzeyinde karşılandı. Türkiye ile Sudan arasında karşılıklı olarak imzalanan Tarım anlaşması gereği oluşan teşviklere binaen özel davetler gerçekleştirildi.


22- 26 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen İş gezisinde; T.C. Hartum Büyükelçiliği, T.C. Ticaret Müşavirliği, TİKA Hartum Şubesi, Türk Sudan İş Adamları Derneği, Sudan İşadamları ve İşverenler Federasyonu, Yatırım Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, muhtelif STK lar, Türk ve Sudan menşeili işletmeler ziyaret edildi. İkili şirket görüşmeleri ile bir araya gelen iş adamaları çeşitli yatırım görüşmeleri yaptı. 


İGİAD yapılan toplantılar ve seminerler ile kuruluş amacı olan iş ahlakı konusunda bilgi ve tecrübelerini Türkiyeli ve Sudanlı iş adamları ile paylaştı.