15 / 08 / 2022

İhtiyaç kredisi faiz oranları düştü mü? 

İhtiyaç kredisi faiz oranları düştü mü? 

Nakit ihtiyacını karşılamak isteyen milyonlarca insan; kamu ve özel bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerinden yararlanıyor.Nakit ihtiyacını karşılamak isteyen milyonlarca insan; kamu ve özel bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerinden yararlanıyor.

A Haber'de yer alan  habere göre; bu kredi türü ile nakit ihtiyacınızı karşılayabilir ve uygun bir geri ödeme planı ile borçlarınızı kapatabilirsiniz. Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından 3 kamu bankası da faiz oranlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Peki; Kredi faizleri düştü mü?

Merkez Bankası'nın faiz indiriminin ardından kamu bankaları peş peşe faiz indirimi kararı aldı. Faiz oranlarındaki değişimle birlikte gözler tüketici kredilerine çevrildi. Bu krediyi çekmek isteyenler düşük faizli krediler alarak borçlarını kapatmanın yollarını arıyorlar.

BANKALARDAN KARAR GELDİ

Faiz indirimi kararı kamu bankalarından geldi. 3 banka ticari ve konut kredisi faizlerini 2 puan indirdi. 26 Ekim'den itibaren kredi faiz oranlarında değişiklik olacak. Peki tüketici kredilerinde durum ne olacak? İşte detaylar...

KREDİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

HALKBANK

İhtiyaç Kredisi: 1,63

Konut Kredisi: 1,29

Taşıt Kredisi: 1,58

 İhtiyaç kredisi faiz oranları düştü mü? 

VAKIFBANK

İhtiyaç Kredisi: 1,55

Konut Kredisi: 1,29

Taşıt Kredisi: 1,50

ZİRAAT BANKASI

İhtiyaç Kredisi: 1,63

Konut Kredisi: 1,29

Taşıt Kredisi: 1,59

 İhtiyaç kredisi faiz oranları düştü mü? 

İŞ BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.60

Taşıt kredisi: 1.54

Ev kredisi: 1.38

TEB KREDİ FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.59

Taşıt kredisi: 1.61

Konut kredisi: 1.58

GARANTİ BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi: 1.74

Konut kredisi: 1.52

Taşıt kredisi: 1.62

 İhtiyaç kredisi faiz oranları düştü mü? 

YAPI KREDİ FAİZ ORANLARI

Bireysel ihtiyaç kredisi: 2.19

Konut kredisi: 1.44

Taşıt kredisi: 1.54

Nakit paraya ihtiyacı olanlar dikkat! Bankaların yeni ödeme planları belli oldu!Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.