İkitelli Şehir Hastanesi'nde son durum!

İkitelli Şehir Hastanesi'nde son durum! İkitelli Şehir Hastanesi'nde son durum!

İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük 3. sağlık yatırım projesi olarak hayata geçiriliyor. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

İkitelli Şehir Hastanesi hizmete açıldığında, İstanbul ve çevre illere hizmet verecek. Proje, Türkiye’nin kuzey batısında İstanbul ilinin Başakşehir ilçesinde, toplam 790 bin metrekarelik alan üzerine inşa ediliyor. 

İkitelli Şehir Hastanesi'ne, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve TEM bağlantı yollarına ilaveten metro istasyonu planlaması ile İstanbul’daki halkımızın en uygun sağlık hizmetlerine, en hızlı ve en rahat bir şekilde ulaşabilmesi sağlanacak. İkitelli Şehir Hastanesi'nde inşaat çalışmaları hızla sürüyor,hastanenin 2020 yılında hizmete girmesi planlanıyor.

İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, 2.354 yatak kapasiteli Ana Hastane, 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 128 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi’nden meydana gelecek. Ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurulmuş olan 6 adet bloktan oluşmaktadır ve içerisinde şu hastaneler bulunuyor;

1. 469 yatak kapasiteli Genel Hastane 
2.327 yatak kapasiteli Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi
3. 311 yatak kapasiteli Ortopedi ve Nöroloji Hastanesi
4.521 yatak kapasiteli Çocuk Hastanesi
5. 359 yatak kapasiteli Kadın Hastanesi
6.367 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi
7.28 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi
8. 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi

2.682 yatak kapasitesi ile İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, ana hastane binasına yerleştirilecek olan 2.040 sismik izolatörle, “Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Binası” unvanına sahip olacak. 

Öznur YASLI/Emlakkulisi.com

pus