İkitelli Şehir Hastanesi'nin inşaatı yükseliyor! İşte son kareler!

İkitelli Şehir Hastanesi'nin inşaatı yükseliyor! İşte son kareler! İkitelli Şehir Hastanesi'nin inşaatı yükseliyor! İşte son kareler!

Tamamlandığında dünyanın en büyük hastaneleri arasında yer alacak olan İkitelli Şehir Hastanesi'nin inşaatı son sürat devam ediyor.

Yılda 23 milyon kişiye hizmet vermesi planlanan İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü'nün inşaatı hızla yükseliyor.

2000'den fazla sismik izolatörle donatılacak olan dev şehir hastanesi tamamlandığında dünyanın en büyük hastaneleri arasında yer alacak.

Rönesans Sağlık Yatırım ile Japon Sojitz şirketi ortaklığıyla inşa edilen İkitelli Şehir Hastanesi'nde 465 yatak kapasiteli Genel Hastane, 359 yatak kapasiteli Kadın Doğum Hastanesi, 152 yatak kapasiteli Psikiyatri Hastanesi, 497 yatak kapasiteli Çocuk Hastanesi, 307 yatak kapasiteli Kalp ve Damar Hastanesi,  311 yatak kapasiteli Ortopedi ve Nöroloji Hastanesi, 367 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi, 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunacak.

2.6 milyar TL'lik yatırım bedeliyle hayata geçirilen İkitelli Şehir Hastanesi'nin 2020 yılında hizmete açılması planlanıyor. 

İkitelli Şehir Hastanesi inşaatı

Tamamlandığında böyle olacak

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com