Konya Şehir Hastanesi'nin inşaatında sona gelindi! 

Konya Şehir Hastanesi'nin inşaatında sona gelindi! 

Konya Şehir Hastanesi’nin inşaatı bitme aşamasına yaklaştı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bin 250 yataklı ve 412 bin 187 metrekare kapalı alanda inşa edilen hastanenin bu yıl açılabilmesi için her türlü çalışmanın yapıldığını belirtti...


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç ile birlikte yakında açılacak olan ve inşaatı bitme aşamasına yaklaşan Konya Şehir Hastanesi’nde inceleme yaptı. Altay, hastanenin bu yıl içinde açılabilmesi için her türlü çalışmanın sürdürüldüğüne dikkat çekti.

Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan habere göre, bin 250 yataklı ve 412 bin 187 metrekare kapalı alanda inşa edilen Konya Şehir Hastanesi’nin yapımında önemli bir yere sahip olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Başkan Altay, 18 yılda AK Parti’nin sağlıkta çok önemli değişimler gerçekleştirdiğini ifade etti.

Konya Şehir Hastanesi

TOPLU ULAŞIM ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

Şehir Hastanesi’nin başlı başına yeni bir başlangıç olacağına dikkat çeken Uğur İbrahim Altay, “Bu yıl içinde hastanenin açılması için her türlü çalışma yürütülüyor. Biz de belediyeler olarak, hem civardaki yolların yapılması hem buraya bir toplu taşımanın ulaştırılması için ciddi çalışma yürütüyoruz. Alaaddin-Adliye tramvayının son durağı artık Şehir Hastanesi olacak. İnşallah koordineli bir şekilde biz de insanlarımızı toplu ulaşımla ve araçla buraya ulaştırmak için gerekli çalışmaları yürütüyoruz” diye konuştu.

Şehir Hastanesi’nin her yönüyle çok güzel tasarlandığını ifade eden Altay şözlerine şu şekilde devam etti: 

“İnşallah Konya’mıza uzun süre hizmet edecek. İçerik olarak da tüm Türkiye’ye örnek bir iş ortaya çıkmış. Sağlık Bakanımıza, İl Sağlık Müdürümüze ve yüklenici firmaya teşekkür ediyoruz. İnşallah 2020 yılı içerisinde Konyalılar Şehir Hastanesi’ni kullanacak. Şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

Konya Şehir Hastanesi

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise Şehir Hastanesi’nin Konya’ya ve Karatay ilçesine çok önemli katkılar sunacağına dikkat çekti. Kılca, “Şehir Hastanesi’nden çok etkilendik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, İl Sağlık Müdürümüze, emeği geçen firma yetkililerine teşekkürlerimizi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Konya Şehir Hastanesi

KONYA ADINA GÜZEL İŞLER YAPILIYOR

Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç ise, “Belediyelerimiz her konuda bize destek oluyor. Hastanemizi açmadan alt yapı çalışmaları ve ulaşım konusunda hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu sene içinde iç ve dış çalışmalarını tamamlayıp, halkımızın hizmetine sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ufkunu buradan görüyoruz. Konya adına güzel işler oluyor” diye konuştu.

5 dev şehir hastanesi bu yıl açılacak!

Konya Şehir Hastanesi bu yıl hizmete açılıyor!