16 / 08 / 2022

İktidarın 17.30’a dayanan doları düşürmek için hazırladığı gizli planı Bloomberg deşifre etti! Dolarda neler oluyor

İktidarın 17.30’a dayanan doları düşürmek için hazırladığı gizli planı Bloomberg deşifre etti! Dolarda neler oluyor

Dolar kuru 17.30 seviyesine gelince iktidarın ekonomi yönetiminden yeni hamle geleceği iddia ediliyor.Dolar adım adım yükselirken iktidardan doları düşürmek için hazırlık yapıldığı haberleri gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz açıklamalarının ardından dolar kuru 17 lirayı geçmişti. ABD Merkez Bankası FED'in faiz kararının ardından döviz kurunda yükseliş beklenirken 17.30 lira seviyesine demir atması arka kapıdan müdahale yapıldığı iddia edilmişti.

İktdarın ekonomi yönetiminden Türk Lirasını teşvik edici yeni planlar hazırlanıyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın hamlesiyle yabancıya Türk Lirasını açığa satmama şartıyla swap imkanı sunuluyor. Yapılan planlara göre temmuz ayında işlemlere başlanacağı ve en az 3 ila  6 ay vadeli swaplar ile yabancılara Türk lirası fonlaması gerçekleştirilecek.

İktidarın 17.30’a dayanan doları düşürmek için hazırladığı gizli planı Bloomberg deşifre etti! Dolarda neler oluyorSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.