İlhami Hotamış kimdir?

İlhami Hotamış kimdir? İlhami Hotamış kimdir?

Yeni Doğuş İnşaat’ta Yönetim Kurulu Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda Yürütme Kurulu Üyesi olan İlhami Hotamış kimdir? İlhami Hotamış Yeni Doğuş İnşaat'ı ne zaman kurdu?


İlhami Hotamış kimdir?

İlhami Hotamış, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üç yıl boyunca birçok inşaat firmasında şantiye şefi görevlerinde bulundu. Daha sonra ise kendi şirketini kurarak çalışmalarına devam etti.

Hotamış, Doğu İnş. Ltd. 11.11.1983 tarihinde, Yeni Doğuş İnş. Ltd. 10.11.1994 tarihinde, Yeni Doğuş Mimarlık Ltd. ise 15.12.2006 tarihinde kurdu.


İlhami Hotamış, Yeni Doğuş İnşaat’ta Yönetim Kurulu Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda Yürütme Kurulu Üyesi’dir.


10. Uluslararası Türksoy’la İpekyolu Dergisi “Yılın Altın Adamları” ödülleri verdi; İlhami Hotamış “Ekonomiye Hizmet Onur” ödülünün sahibi oldu.


Yeni Doğuş Şirketler Grubu

1982 yılında İlhami Hotamış tarafından kurulan Yeni Doğuş Şirketler Grubu’na ait 2 farklı firma yer almaktadır. Bunlardan biri Doğu İnşaat ki bu altyapı işlerini yapmaktadır. Bir diğer firma da üst yapı işlerini yapan Yeni Doğuş İnşaat’tır.


Bir İstanbul Evleri

Doğu İnşaat, Precast, Tuna GYO ve Üstünler Yapı ortaklığı ile Ispartakule’de hayata geçirildi. Projede; 1+1, 2+1, 3+1, 3+1 dubleks, 4+1 ve 4+1 dubleks dairelere yer verildi. 


Projenin ortak kullanım alanlarında ise havuz, hamam,  squash, güvenlik, sauna, masaj odası, fitness center, jakuzi ve buhar odası yapıldı.


2013 Ağustos ayında teslim edilmesi planlanan Bir İstanbul Evleri, 17 ve 29 katlı 11 blok şeklinde tasarlandı.