İlk aidatsız site projesi Coordinat Bornova yükseliyor!

İlk aidatsız site projesi Coordinat Bornova yükseliyor! İlk aidatsız site projesi Coordinat Bornova yükseliyor!

DRC Grup'un ortaklarından Onur Durmuş, üniversite öğrencilerinin kalacak yer konusunda sıkıntılar yaşadığını belitti. Durmuş, bu sıkıntının Coordinat Bornova projesiyle çözüleceğini söyledi.İzmir'de çok sayıda devlet ve özel üniversite olmasına rağmen üniversite öğrencilerinin yaşayacak yer konusunda hala sıkıntı yaşadığına dikkat çeken DRC Grup kurucu ortaklarından Onur Durmuş, Coordinat Bornova projesinin bu konudaki eksikliği giderme konusunda önemli bir alternatif yarattığını söyledi.

 

İLK AİDATSIZ SİTE 

İzmir Bornova Ağaçlıyol'da hayata geçirdikleri Coordinat Bornova projesinin Türkiye'nin aidatsız ilk sitesi unvanını taşıdığını kaydeden Durmuş, "öğrenciler, konut için ciddi paralar ödüyor ancak ödedikleri paranın karşılığını alamıyorlar. Biz de kendi öğrencilik yıllarımızda aynı sıkıntıları yaşamıştık. İzmir'de de bu ciddi açığı gördük, buna bir çözüm üretmeye karar verdik ve Coordinat Bornova projesini hazırladık" dedi. 


İzmir'de nitelikli konut ihtiyacının sürdüğünü hatırlatan Onur Durmuş, "Güvenlikli, sosyal donatı alanlarına sahip, makul aidatlı ve komşuluk ilişkileriyle insanların huzur içinde yaşayacağı nitelikli konut açığı sadece İzmir'in sorunu değil. Coordinat Bornova'ya başlamadan önce 1 yıl boyunca fizibilite çalışması yaparak en mükemmele ulaşmaya çalıştık. Ortaya koyduğumuz projeyle de iyi yönde farklılaşmayı başardık.Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda yatırımcımız var. Yatırımcılarımızı Coordinat Bornova'ya çeken ise ortaya koyduğumuz projenin niteliği" dedi. 


2 bloktan oluşan Cordinat Bornova'nın aynı zamanda Türkiye'nin ilk öğrenci oteli olma özelliğini taşıdığını da dile getiren Durmuş, "1 + 0,1 + 1 ve 2 + i'lerden oluşan toplam 500 konutumuz bulunuyor. Coordinat Bornova'da yatırımcılara özel olarak yılın 12 ayı, her yıl % 7 net kira artışı ile 5 yıllık kira garantisi veriyoruz. Ayrıca projede 2 bin 350 metrekare dükkan alanı mevcut. Coordinat Bornova içinde hizmet verecek ticari alanlardan edilen gelir sayesinde ise yatırımcılar aidat ödemeyecek. Projede konutların yanı sıra; 2 bin 150 metrekare sosyal yaşam alanı bulunuyor" dedi. 


KRİZİ FIRSATA ÇEVİRDİ 

Geride bıraktığımız yılı değerlendiren DRC Grup kurucu ortaklarından Caner Tan da, yaşanan tüm sıkıntılara rağmen 2016 yılının inşaat sektörü açısından verimli bir yıl olduğunu belirterek yatırımcıların ekonominin dalgalanmalar yaşadığı bu dönemde, rotayı gayrim e nkule, krizi ise fırsata çevirdiğini vurguladı. 


"İnşaat sektöründe doğru zamanda, doğru yerde, doğru proje üreten markalar, dövizdeki artışla birlikte güvenli liman olarak gayrimenkule yönelen yatırımcının ilk tercihi oldu. Bu da bize bir kez daha, kriz dönemlerinde gayrimenkulün en doğru yatırım aracı olduğu gerçeğini gösterdi" diyen Tan, 2016 yılında yapımına başladıkları ve Bornova Ağaçlıyol'da yapımı devam eden Coordinat Bornova ile önemli bir büyüme grafiği yakaladıklarını söyledi.Yeni Asır