İller Bankası, Kartal'da 13.170 metrekare arsayı 28 Nisan'da ihaleye çıkarıyor!

İller Bankası, Kartal'da 13.170 metrekare arsayı 28 Nisan'da ihaleye çıkarıyor!

İller Bankası, Karta'da yer alan ticaret ve konut imarlı arsayı 28 Nisan tarihinde ihaleye çıkarıyor. İhale kapalı zarf teklif alma ve pazarlık - açık arttırma şeklinde 2 oturum halinde yapılacak


İller Bankası; İstanbul Kartal Yukarı Mahallesi'nde yer alan ticaret konut imarlı arsayı ihaleye çıkarıyor. Toplamda 13 bin 170 metrekarelik 2505 ada 70 parselin arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesi iki oturum halinde yapılacak. 


Oturumlar kapalı zarf teklif alma ve pazarlık açık arttırma şeklinde yapılacak. İhale; yerli ve yabancı inşaat firmalarına ve de bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açık... 


İhalenin ilk oturumu 28 Nisan 2014 tarihinde saat 14.30'da İller Bankası Çamlıca Mahallesi, 148. Sokak İller Bankası Lojmanları A-1 Blok Z-Kat No:1 Yenimahalle, Ankara'da yapılacak. Teklifler de İller Bankası Lojmanları'na gönderilecek. 


İlk oturum değerlendirme sonucunda uygun görülecek olan istekliler yazı ile ikinci oturuma davet edilecek. Ticaret konut alanı belirlenen arsada tamamı konut alanı olarak kullanım sağlanabiliyor. Ancak ticari kullanım alanı ise emsale esas toplam inşaat alanının yüzde 50'sini geçemez. 


Teklif alma şartnamesi, plan notları ve diğer ihale dokümanları İller Bankası Çamlıca Mahallesi, 148. Sokak İller Bankası Lojmanları A-2 Blok 5. kat 21 numaralı daireden 09.00-16.00 saatleri arasında ücretsiz görülebilir ve satın alınabilir. 


İhale dosya bedeli 1.500 TL olan arsada emsal 2,25 olarak belirlendi. (Toplu uygulama yapıldığı takdirde 0,75 daha eklenebiliyor)


Kübra GENÇ/Emlakkulisi.com