İmar barışında çifte talep!

İmar barışında çifte talep! İmar barışında çifte talep!

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "İmar barışında ödeme süresinin uzatılması ve taksitlendirme imkanı sağlanması faydalı olacaktır" açıklamasında bulundu.Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, "İmar barışında ödeme süresinin uzatılması ve taksitlendirme imkanı sağlanması faydalı olacaktır." açıklamasında bulundu.

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; imar barışında son ödeme tarihinin 30 Haziran olduğunu hatırlatan Baran, 31 Aralık 2017 yılından önce inşa edilen yapıları kapsayan imar barışının birçok kesimi ilgilendirdiğini söyledi. Baran, 15 Haziran'a kadar 10 milyondan fazla vatandaşın başvuruda bulunduğunu ifade etti. Baran, yapı kayıt belgesi bedelleri için de son ödeme tarihinin 30 Haziran olarak belirlendiğini anımsatarak, reel sektörün ödeme süresinin uzatılması ve taksitlendirme yapılması beklentisi içinde olduğunun altını çizdi.

İmar barışı uygulamasına, konutların yanı sıra üretim tesisleri ve ticari binalar için de başvuruda bulunulduğunu kaydeden Baran, şu açıklamalarda bulundu:

"Bu binaların bedellerinin yüksek olması sebebiyle yapı kayıt belge bedelleri de yüksek olabiliyor. Reel sektörün finansman ihtiyacı göz önünde bulundurularak ödeme sürelerinin uzatılması ve taksitlendirme imkanı sağlanması faydalı olacaktır." 

İmar barışı en fazla Beyoğlu ve Zeytinburnu'nda konut fiyatlarını artırdı!