29 / 06 / 2022

İmar barışında vatandaşlara yardımcı oluyoruz!

İmar barışında vatandaşlara yardımcı oluyoruz!

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Salim Öztürk Temmuz ayı meclisinde yaptığı açıklamada, "İmar barışında vatandaşlara yardımcı oluyoruz" dedi. 

Beykoz Belediye Meclisi Temmuz ayı çalışmaları sürüyor. Mecliste ilk olarak 2 Temmuz 2018 tarihli tutanak oylandı ve ardından Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Teklifi gündeme alınarak oy birliğiyle Hukuk Komisyonu’na havalesi yapıldı.

Başkan Yardımcısı Salim Öztürk: “İmar Barışında Vatandaşlara Yardımcı Oluyoruz”

İmar Barışı’yla ilgili genel kurulda konuşan Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Salim Öztürk: “Beykoz Belediyesi 8 Hazirandan itibaren bir ofis kurarak İmar Barışı’na başvuruda bulunan vatandaşlara yardımcı olmakta ve bilgilendirme yapmaktadır. İmar Barışı’nda vatandaşların e-devlet üzerinden yaptıkları başvurular kabul edilmektedir. Beykoz Belediyesi olarak vatandaşımıza sadece yardımcı olmaktayız. Kamuoyuna yansıtılmak istendiği üzere yatırılacak paraların kasamıza girmesi söz konusu değildir. Bu paralar kanunda belirtilen ve merkezi bütçeye giden bir paralardır.  Hangi amaç için kullanılacağı bellidir. Vatandaşlarımızdan kamuoyunda yer alan yanlış bilgileri dikkate almamalarını ve 31 Ekim’e kadar olan başvuru süresi içinde başvuruda bulunmalarını istiyoruz. ” dedi.

Temmuz Ayı’nın son meclis toplantısı 6 Temmuz 2018 Cuma günü yapılacak.