13 / 08 / 2022

İmar barışında peşinatı olmayana kredi imkanı!

İmar barışında peşinatı olmayana kredi imkanı!

İmar barışı ödemeleri için son 10 günün içine girildi. İmar barışı için peşinatı bulunmayan vatandaşlara bankalar yüzde 1.55’den başlayan faiz oranları ile imar barışı konut kredisi kullandırıyor.İmar barışı uygulamasına başvuruda bulunanan vatandaşların yapı kayıt bedeli ödemeleri için son 10 güne girildi. Kredipazarı'nda yer alan habere göre; birikimi olmayan vatandaşlar için bankalar düşük faiz oranlarıyla İmar Barışı Konut Kredisi kullandırıyor.

31 Aralık 2017'den önce inşa edilen imara uygun olmayan kaçak yapıları kapsayan imar barışında yaklaşık bir sene süren başvuru dönemi sona erdi. İmar barışı başvuruları tekrar alınmayacak.

Yaklaşık bir senelik süreçte imar barışına 10 milyona yakın başvuru yapılırken 18 milyon TL’nin üzerinde gelir sağlandı. İmar barışı ödemeleri için son 10 günün içine girildi. Aftan yararlanmak isteyen vatandaşların 30 Haziran'a dek ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Ödemelerde taksit uygulamasının yapılmadığı İmar barışı için peşinatı bulunmayan vatandaşlara bankalar yüzde 1.55’den başlayan faiz oranları ile imar barışı konut kredisi kullandırıyor. Kredi sadece yapı kayıt belgesi bedelince 5 yıl vadeye dek kullanılabiliyor.

İmar Barışı Konut Kredisi Faiz Oranları

İmar barışı için konut kredisi faiz oranları bankalar arasında yüzde 1.55’den başlayarak yüzde 2.33’e kadar çıkıyor. En düşük İmar Barışı Konut Kredisi faiz oranını Ziraat Bankası kullandırıyor. Ziraat Bankası 12 ay vadeye kadar imar barışı kredilerini yüzde 1.55 faiz oranı ile sağlıyor. 60 ay vadeli imar barışı konut kredisi ise yüzde 1.69 faiz oranı ile sunuluyor.

İmar barışı uzatıldı mı 2019?

İmar barışının bilançosu!