İnşaat-İş'ten İGA yetkililerinin eylemcileri dövdüğü iddiası!

İnşaat-İş'ten İGA yetkililerinin eylemcileri dövdüğü iddiası! İnşaat-İş'ten İGA yetkililerinin eylemcileri dövdüğü iddiası!

İnşaat İşçileri Sendikası (İnşaat-İş), İstanbul Yeni Havalimanı şantiyesinde eylemcilerin tespiti amacıyla işçilerin dövüldüğünü ileri sürdü...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

İstanbul'daki 3. havalimanı inşaatında 14 Eylül'de eylem başlatan ve kötü çalışma şartları ile ücretlerinin düzensiz ödenmesini protesto eden yüzlerce işçi dün sabaha karşı düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.
Şantiyeden bilgi veren İnşaat-İş, Twitter'dan yaptığı paylaşımla yeni bir iddiayı gündeme getirdi.

Sputnik News'te uyer alan habere göre, Sendika, İGA yetkililerinin işçileri dövdüğünü, eylemi başlatan ve katılanların sorulduğunu ifade etti. Gözaltına alınan işçilerin ise insanlık dışı koşullarda tutulduğu belirtildi.

İŞÇİLERİN TALEPLERİ

Yatakhaneler, banyo ve tuvaletlerdeki kötü ve sağlıksız koşullar 15 bin işçinin kaldığı kamp bölgesindeki başlıca şikayet konularından. Servis sayısının azlığı ve yemeklerin kötü olması da işçilerin giderilmesini istediği şikayetlerden. Eylem yapan işçiler ayrıca revirde çalışan personelin işçilerin sağlık sorunlarıyla ilgilenmediği ve genel sağlık malzemelerinin yetersiz olduğu söylüyor.

 

Yeni havalimanındaki eylem provokasyon mu?
 

pus