İnşaat malzemesi üreticileri sanayi sitesi istiyor!

İnşaat malzemesi üreticileri sanayi sitesi istiyor! İnşaat malzemesi üreticileri sanayi sitesi istiyor!

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 16 No’lu İnşaat Malzemeleri Üretimi ve Ticareti Meslek Komitesi Başkanı Erol Berktaş, üreticilerin şehir merkezinde farklı bölgelerde olduğunu belirtti. Berktaş, üreticilerin tek çatı altında toplanması gerektiğini söyledi.Mersin’deki inşaat malzemesi üreticileri, şehir dışında kurulacak bir sanayi sitesine taşımak istiyor. 

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 16 No’lu İnşaat Malzemeleri Üretimi ve Ticareti Meslek Komitesi Başkanı Erol Berktaş, üreticilerin şehir merkezinde farklı noktalarda bulunduğunu belirterek, şu açıklamayı yaptı:


"Bu durum gerek gürültü gerekse üretim sırasında oluşan atıklar nedeniyle çevre kirliliğini beraberinde getiriyor. Aynı zamanda bu firmalarımızın büyük makinelerinin ya da ürünlerinin kaldırılıp indirilmesi için kullanılan vinçlerin de gerek trafiğe gerekse çevre sakinlerine önemli ölçüde olumsuz etkisi oluyor. Tüm bu sorunların çözümü, bu iş kolundaki üreticilerin şehir dışında bir merkezde toplanması ile mümkün olabilir."Haberci